Jak w prosty sposób zostać potencjalnym mordercą na drodze

Jak w prosty sposób zostać potencjalnym mordercą na drodze

14 kwietnia 2020
2
Podobno w niektórych krajach z „mniej rozwiniętą kulturą drogową” pierwszeństwo ma kierowca prowadzący większy pojazd. Inni, we własnym dobrze pojętym interesie, powinni uciekać mu z drogi. Na tym nagraniu zobaczycie takiego właśnie kierowcę. Tylko że w Polsce.
Loading module...

Ryzykowne wyprzedzanie samochodem osobowym może nosić znamiona samobójstwa. Jeśli coś pójdzie nie tak (na przykład nagle z naprzeciwka nadjedzie inny pojazd) ryzykujemy zdrowiem i życiem. Ale kiedy podobny manewr wykonujemy ciężarówką, to już potencjalne morderstwo. Jeśli coś „pójdzie nie tak”, to kierowcy ciężarówki nie stanie się raczej wiele. Za to podróżujący osobówką, którzy wyjadą z naprzeciwka, mogą tego nie przeżyć.

Blokowanie tirów na autostradzie - zabawa dla całej rodziny?

W takich właśnie kategoriach powinno się rozpatrywać poniższe wideo. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą wyprzedza na zakazie autora nagrania oraz inną ciężarówkę. Bo przecież jadący z naprzeciwka mają dwa pasy, to przecież mają mu gdzie zjechać z drogi, co nie? Później jest gorzej, bo zostaje tylko jeden pas, ale akurat nic nie jedzie. Za to po chwili pojawia się pas do skrętu w prawo. No to mają gdzie uciekać, to można wyprzedzać dalej, co nie?

Loading module...

Komentarze

Do ostrzału
15 kwietnia 2020 17:08
D E B I L
Citizen
16 kwietnia 2020 00:21
Za takie coś utrata prawa jazdy dożywotnio,niech żebra innych o żarcie-TO PSYCHOL po prostu...a gdzie on ma tablicę rejestracyjną,żebyśmy go mogli namierzyć...zlokalizować i pozbawić prawa do jazdy po drodze tak by już nigdy nikomu nie zagroził?