Jak urządzić warsztat samochodowy w domu?

Każdy majsterkowicz chce mieć kawałek miejsca dla siebie, by móc w nim oddawać się naprawom auta i innych domowych urządzeń. Wystarczy do tego odpowiednio zagospodarować miejsce w garażu. Jak zorganizować wyposażenie warsztatu samochodowego, by było w nim wszystko, co niezbędne?

Jak urządzić warsztat w garażu – zacznij od wydzielenia miejsca

Podstawową kwestią jest nie tyle długość samego pomieszczenia, ile jego szerokość. Jeżeli garaż jest dosyć wąski, przyda ci się długi, lecz niezbyt głęboki stół. To w zasadzie centrum dowodzenia i jednocześnie miejsce pracy. W nim składowane są narzędzia ręczne i elektryczne potrzebne na każdym kroku. Żeby nie musieć przeciskać się między pojazdem a stołem i przypadkowo go nie uszkodzić, warto umieścić go nieco głębiej.

Jak stworzyć blat, który będzie solidny i jednocześnie przestrzenny? Wiele osób chwali sobie możliwość montażu szuflad, gdzie schowane będą najpotrzebniejsze sprzęty. W ten sposób zawsze będą pod ręką. Dodatkowo mocują stół do posadzki lub ściany, żeby zawsze był stabilny.

Jakie sprzęty stanowią dobre wyposażenie warsztatu?

A jakie narzędzia do warsztatu samochodowego będą konieczne? Przyda się imadło, wiertarka, szlifierka kątowa i oczywiście zestaw śrubokrętów, kluczy nasadowych, płaskich, imbusowych i kilka solidnych młotków. Na początku przygody z naprawami samochodowymi we własnym garażu taki komplet może być wystarczający, jednak z czasem najpewniej będzie trzeba go powiększać.

Oprócz szuflad praktyczne jest wykorzystanie ściany, do której dosunięty jest stół, by tam zawiesić wieszaki na kuwetki, śrubokręty i klucze. Będą nie tylko bardzo blisko miejsca pracy, ale też łatwiej będzie zadbać o porządek. Jeśli każdy element ma swoje miejsce, rzadziej się gubi.

Jak urządzić warsztat w garażu – wybór sprzętów do zadań specjalnych

Istnieje kilka użytecznych akcesoriów, które warto mieć, żeby radzić sobie jeszcze lepiej w przydomowym warsztacie. Zalicza się do nich sprężarka powietrza. Oczywiście nie musi być ona bardzo pojemna, bo jej napełnienie zajmie dużo czasu. Do prywatnego użytku wystarczy sprzęt o objętości rzeczywistej do 50 litrów. Jak urządzić warsztat samochodowy mając sprężarkę? Podstawa to klucz udarowy pneumatyczny, którym można efektywnie odkręcać i dokręcać koła. W przydomowym garażu trzeba też czasem coś pomalować, więc naturalnym wyborem będzie pistolet do farby.

Rozplanowanie miejsca w warsztacie samochodowym

W pobliżu stołu powinny znajdować się jedynie narzędzia, których używa się najczęściej. Stojak na koła, sprężarka i spawarka powinny mieć swoje stałe miejsce, najlepiej w kątach pomieszczenia. W wąskim garażu przydadzą się meble wysokie w formie słupków lub zawieszane szafki. To pozwoli oszczędzić miejsce na podłodze – trzeba tam postawić te sprzęty, które nie zmieszczą się nigdzie indziej.

Aby całe wyposażenie warsztatu samochodowego w formie elektronarzędzi mogło działać sprawnie, potrzebne będą źródła prądu. Nie warto kumulować gniazdek w jednym miejscu, chociaż wokół stołu powinno być ich najwięcej.

W ten oto sposób można niewielkim nakładem sił przygotować dla siebie świetne miejsce do naprawy auta nawet na niewielkiej przestrzeni. Kup potrzebne narzędzia i ciesz się dobrze wyposażonym warsztatem!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze