Jak urządzić warsztat samochodowy w domu?

Każdy majsterkowicz chce mieć kawałek miejsca dla siebie, by móc w nim oddawać się naprawom auta i innych domowych urządzeń. Wystarczy do tego odpowiednio zagospodarować miejsce w garażu. Jak zorganizować wyposażenie warsztatu samochodowego, by było w nim wszystko, co niezbędne?

Jak urządzić warsztat w garażu – zacznij od wydzielenia miejsca

Podstawową kwestią jest nie tyle długość samego pomieszczenia, ile jego szerokość. Jeżeli garaż jest dosyć wąski, przyda ci się długi, lecz niezbyt głęboki stół. To w zasadzie centrum dowodzenia i jednocześnie miejsce pracy. W nim składowane są narzędzia ręczne i elektryczne potrzebne na każdym kroku. Żeby nie musieć przeciskać się między pojazdem a stołem i przypadkowo go nie uszkodzić, warto umieścić go nieco głębiej.

Jak stworzyć blat, który będzie solidny i jednocześnie przestrzenny? Wiele osób chwali sobie możliwość montażu szuflad, gdzie schowane będą najpotrzebniejsze sprzęty. W ten sposób zawsze będą pod ręką. Dodatkowo mocują stół do posadzki lub ściany, żeby zawsze był stabilny.

Jakie sprzęty stanowią dobre wyposażenie warsztatu?

A jakie narzędzia do warsztatu samochodowego będą konieczne? Przyda się imadło, wiertarka, szlifierka kątowa i oczywiście zestaw śrubokrętów, kluczy nasadowych, płaskich, imbusowych i kilka solidnych młotków. Na początku przygody z naprawami samochodowymi we własnym garażu taki komplet może być wystarczający, jednak z czasem najpewniej będzie trzeba go powiększać.

Oprócz szuflad praktyczne jest wykorzystanie ściany, do której dosunięty jest stół, by tam zawiesić wieszaki na kuwetki, śrubokręty i klucze. Będą nie tylko bardzo blisko miejsca pracy, ale też łatwiej będzie zadbać o porządek. Jeśli każdy element ma swoje miejsce, rzadziej się gubi.

Jak urządzić warsztat w garażu – wybór sprzętów do zadań specjalnych

Istnieje kilka użytecznych akcesoriów, które warto mieć, żeby radzić sobie jeszcze lepiej w przydomowym warsztacie. Zalicza się do nich sprężarka powietrza. Oczywiście nie musi być ona bardzo pojemna, bo jej napełnienie zajmie dużo czasu. Do prywatnego użytku wystarczy sprzęt o objętości rzeczywistej do 50 litrów. Jak urządzić warsztat samochodowy mając sprężarkę? Podstawa to klucz udarowy pneumatyczny, którym można efektywnie odkręcać i dokręcać koła. W przydomowym garażu trzeba też czasem coś pomalować, więc naturalnym wyborem będzie pistolet do farby.

Rozplanowanie miejsca w warsztacie samochodowym

W pobliżu stołu powinny znajdować się jedynie narzędzia, których używa się najczęściej. Stojak na koła, sprężarka i spawarka powinny mieć swoje stałe miejsce, najlepiej w kątach pomieszczenia. W wąskim garażu przydadzą się meble wysokie w formie słupków lub zawieszane szafki. To pozwoli oszczędzić miejsce na podłodze – trzeba tam postawić te sprzęty, które nie zmieszczą się nigdzie indziej.

Aby całe wyposażenie warsztatu samochodowego w formie elektronarzędzi mogło działać sprawnie, potrzebne będą źródła prądu. Nie warto kumulować gniazdek w jednym miejscu, chociaż wokół stołu powinno być ich najwięcej.

W ten oto sposób można niewielkim nakładem sił przygotować dla siebie świetne miejsce do naprawy auta nawet na niewielkiej przestrzeni. Kup potrzebne narzędzia i ciesz się dobrze wyposażonym warsztatem!

Najnowsze

Karolina Chojnacka

100 pit stopów w jeden weekend wyścigowy. Williams dołącza do wyjątkowego wyzwania

Podczas Grand Prix Portugalii zespół Williams Racing dokona czegoś wyjątkowego.

Williams Racing podczas Grand Prix Portugalii weźmie udział w wyzwaniu „Captain Tom 100”.

Sir Tom Moore to brytyjski weteran II wojny światowej, znany z akcji charytatywnej, podczas której przed swoimi setnymi urodzinami przeszedł sto okrążeń wokół swojego domu, dzięki czemu zebrał ponad 38 milionów funtów dla wsparcia brytyjskiej służby zdrowia w walce z pandemią koronawirusa. Za swój niesamowity wyczyn Moore otrzymał tytuł szlachecki i honorowy stopień pułkownika 1 batalionu Yorkshire Regiment, jednostki, w której służył w czasie II wojny światowej. Sir Tom Moore zmarł w styczniu tego roku, w wieku 100 lat.

The Captain Tom Foundation postanowiła uczcić 101 urodziny weterana (30 kwietnia), organizując wyzwanie związane z liczbą 100. Celem wyzwania jest zbiórka pieniędzy na wybrane organizacje charytatywne.

Do wyzwania „Captain Tom 100” dołącza brytyjski zespół Formuły 1, Williams Racing. Ekipa ma zamiar wykonać 100 pit stopów podczas Grand Prix Portugalii. W wyzwaniu wezmą udział zarówno  zespół przytorowy w Portimão, jak i pracownicy fabryki w Grove.

Przeczytaj też: Nowe barwy brytyjskiej legendy. Oto Williams FW43B

Williams weźmie udział w tym inspirującym wyzwaniu, by wesprzeć Official Charity, Spinal Injuries Association (SIA). SIA zapewnia wsparcie osobom żyjących z urazami rdzenia kręgowego w Wielkiej Brytanii. Obecnie organizacja wspiera Martina Hibberta, ocalałego z ataku na Manchester Arena, który został ciężko ranny w wyniku wybuchu bomby. Martin przygotowuje się do zdobycia Kilimandżaro, aby udowodnić, że niezależnie od sytuacji i okoliczności każdy może żyć według własnych zasad.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Generacja Z rozpoczyna samochodowy szał zakupów. Co młodzi ludzie biorą pod uwagę przy zakupie samochodu?

Generacja Z ma stać się siłą napędową przewidywanego wzrostu sprzedaży samochodów. Jej przedstawiciele mają bardzo szczegółowe i bardzo precyzyjne wymagania, co do tego czego szukają w samochodzie.

Generacja Z, czyli młode osoby w wieku 17-24 lat, rozpoczyna samochodowy szał zakupów. Według badania przeprowadzonego przez Auto Trader, aż 61% z przedstawicieli GEN Z planuje przeznaczyć zaoszczędzone podczas lockdownu pieniądze na nowy samochód. Ale nie byle jaki samochód… Przedstawiciele Generacji Z mają bardzo ciekawe priorytety, jeśli chodzi o to, czego szukają w samochodzie.

Przeczytaj też: Ford Kuga oferuje trzy typy układów hybrydowych. Co warto o nich wiedzieć?

Z badań wynika, że ​​jednym z najważniejszych czynników, który Generacja Z bierze pod uwagę przy zakupie auta, jest to, czy producent samochodu angażuje się w walkę z kryzysem klimatycznym. Co więcej, jedna piąta osób w wieku 18–24 lat przyznała, że ​​rozważyłaby zakup pojazdu elektrycznego lub o innym, alternatywnym napędzie.

Najważniejsze czynniki, które młodzi ludzie biorą pod uwagę przy zakupie samochodu:

Marka samochodu musi angażować się w walkę z kryzysem klimatycznym -27%

Marka samochodu musi odzwierciedlać moją osobowość – 24%

Dobry system GPS – 23%

Dobry system nagłośnienia – 22%

Marka samochodu musi mieć mocne, nowoczesne wartości – 19%

Przeczytaj też: Nissan stworzył podręcznik bezstresowej jazdy. Warto znać te 5 złotych zasad!

 

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Przebijał opony w samochodzie sąsiadki i… odciął sobie palec!

Morał z tej bajki jest taki... nie bądźcie złośliwi i nie przebijajcie innym opon!

Scena jak z horroru, tak pokrótce można opisać to co przeżyła pewna mieszkanka stanu Arizona. Najpierw zauważyła, że ktoś złośliwie przebił opony w jej SUVie, a po bliższych oględzinach miejsca zbrodni odkryła, że sprawca zostawił po sobie… palec.

Przeczytaj też: Szukasz nowych opon? Pamiętaj o zasadzie 3P!

Okazuje się, że policja nawet nie musiała pobierać odcisków z makabrycznego znaleziska, ponieważ… ślady krwi, które zaczynały się przy SUVie kobiety prowadziły prosto do domu jej sąsiada, z którym pokłóciła się jakiś czas temu…

I koniec końców najbardziej tajemnicze w tej sprawie jest to, dlaczego złośliwy sąsiad zostawił swój palec. Wydaje się dość oczywiste, że jeśli pójdziesz do szpitala, zwłaszcza jeśli właśnie odciąłeś sobie palec, to weźmiesz ze sobą wspomniany palec, by spróbowano ci go przyszyć.

A morał z tej bajki jest taki… nie bądźcie złośliwi i nie przebijajcie innym opon!

Przeczytaj też: Nowe etykiety na opony. Co się zmienia i czy wpłynie to na kierowców?

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Honda SUV e: – prototyp, który rozpoczyna wielką, japońską elektryczną ofensywę

Honda zaprezentowała światu koncepcję nowego modelu. Jego raczej mało kreatywna i trochę dziwna nazwa, Honda SUV e: prototype, dokładnie opisuje, czym jest - całkowicie elektrycznym samochodem typu SUV. Będzie hit?

To była tylko kwestia czasu, gdy po sukcesie elektrycznego miejskiego hatchbacka Honda e, japoński producent zaprezentuje światu podobną koncepcję w formie crossovera lub SUVa. I stało się! Oto Honda SUV e: prototype.

Honda SUV e: prototype

Przeczytaj też: Honda e – producent wprowadza na rynek elektryczny model

I szykujemy się na więcej! Honda zapowiedziała, że ten samochód pokazowy jest pierwszym z 10 w pełni elektrycznych pojazdów, które planuje wprowadzić na rynek w ciągu najbliższych pięciu lat.

Honda SUV e: prototype

Honda SUV e: prototype jest ewolucją koncepcji samochodu Hondy pokazanego na targach w Pekinie w 2020 roku. W przeciwieństwie do swojego poprzednika ma cztery drzwi i coś, co wydaje się być portem ładowania za emblematem Hondy na masce. Stylistyka auta przypomina nieco bardziej wyszukany model HR-V, z kontrastującym dachem i bardziej rzeźbionymi bokami.

Prototyp jest wyposażony w system Honda Connect trzeciej generacji. Podobno będzie w stanie obsługiwać inteligentne urządzenia domowe, umożliwi kierowcy zakupy online podczas jazdy (!) oraz zapewni dostęp do funkcji pojazdu za pośrednictwem smartfona.

Honda SUV e: prototype

Przeczytaj też: Honda pokazała aż 24 nowe lub ulepszone motocykle na 2021 rok. Każdy znajdzie coś dla siebie

Honda SUV e: prototype wygląda na gotową do masowej produkcji i nie zdziwiłybyśmy się, gdyby wkrótce pojawiła się wersja auta zdatna do ruchu drogowego.

Najnowsze