Jak ominąć akcyzę i VAT? Polacy mają sposób

Skończył się już boom na rejestrowanie samochodów z kratką, czy bankowozów. Polacy mają na nowy sposób na ominięcie kwestii podatkowych - wykorzystują naszych południowych sąsiadów.

Kupno nowego auta to spory wydatek. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę zakup luksusowej maszyny, to podatek stanowi już całkiem pokaźną sumę. Okazuje się, że Polacy znaleźli sposób jak ominąć płacenie VAT-u i akcyzy, która w przypadku aut z silnikami powyżej jednego litra wynosi 19 procent.

Proces polega na rejestrowaniu działalności gospodarczej w Czechach. Procedura jest dość szybka, a na dodatek funkcjonują już wyspecjalizowane firmy, które w tym pomagają. Całość trwa około dwóch tygodni i na początek trzeba zainwestować około 2 tysięcy euro. To kwota relatywnie niewielka, gdy spojrzymy na podatki, jakie przyjdzie nam zapłacić. 

W Czechach – podobnie jak w Polsce – można wykorzystywać samochód do celów służbowych, jednak przepisy są tam mniej restrykcyjne. Wystarczy odpowiednie oświadczenie. Jednak żeby nie stracić ulgi, trzeba użytkować samochód przez co najmniej pięć lat, a tym samym posiadać tam firmę.

Jak sprowadzić auto ze Szwajcarii? Dowiesz się tu. Kupujemy samochód ze Szwajcarii – jak się do tego zabrać i ile to kosztuje? Czytaj tu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

a jak sprowadzasz za 20 tys Euro z 3 litrowym dieslem to jest juz pokazna sumka

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Luxusowe auta

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

… a może to dla osób ,które sprowadzają po 2-5 aut w miesiącu…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Fajnie kupuje auto za 14 000 euro w niemczech 3L silnik i mam do zapłacenia około 9000 zł akcyzy a tutaj mam zapłacić 2000 euro to jaki w tym sens głupi pomysł chyba że dla kogoś kto sprowadza auto za 500 000 zł

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze