Jak można sprawdzić historię ubezpieczenia OC i AC

Jak można sprawdzić historię ubezpieczenia OC i AC

22 października 2018
Kompletną historię ubezpieczeń OC i AC naszego pojazdu możemy sprawdzić nie wychodząc z domu, dzięki Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Ale to nie jedyna, ciekawa funkcjonalność.

Informacje na temat naszego ubezpieczenia można było sprawdzić samemu już wcześniej, za pośrednictwem bazy UFG. Teraz jednak zakres dostępnych dla nas danych znacznie się rozszerzył.

Rozszerzyliśmy zakres danych możliwych do pobrania online przez właścicieli pojazdów z bazy UFG, wychodząc naprzeciw ich potrzebom - mówi Elżbieta Wanat Połeć, prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. - Wcześniej mogli oni sprawdzić tylko historię swojego ubezpieczenia OC za ostatnie pięć lat. Teraz mogą zrobić to za pełny okres ubezpieczenia czyli nawet za ostatnie kilkanaście lat, jak również sprawdzić tę historię dla polis autocasco - wyjaśnia. Firmy ubezpieczeniowe przy kalkulacji składki za polisy komunikacyjne często biorą pod uwagę historię danego kierowcy - za okres dłuższy niż pięć lat.

Dostęp do bazy jest zupełnie bezpłatny - wystarczy odwiedzić stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i założyć na nim konto. Po pozytywnej weryfikacji tożsamości otrzymujemy dostęp do bazy. Dzięki temu poznamy dane na bazie których ubezpieczyciele wyliczają nasze składki, ale nie tylko. Będziemy mogli też sprawdzić o w jakich zdarzeniach drogowych z udziałem naszego auta wiedzą ubezpieczyciele. A dlaczego warto to wiedzieć?

Wszystkie firmy ubezpieczeniowe standardowo już sprawdzają w bazie UFG historię ubezpieczenia danego posiadacza pojazdu - dlatego warto wcześniej sprawdzić czy wszystkie dane w bazie UFG są zgodne ze stanem faktycznym i czy są kompletne - mówi Iwona Woźniak Sadek, dyrektor Biura Obsługi Klienta UFG. - Pamiętajmy, że wszelkie nieścisłości czy luki w danych mogą niekorzystnie wpłynąć na ocenę ryzyka związanego z klientem, a tym samym spowodować zwyżkę jego składki - dodaje.

Warto więc sprawdzić do jakich danych na nasz temat mają ubezpieczyciele. Nie tylko z czystej ciekawości, ale żeby móc wprowadzić do nich ewentualne korekty. Gdybyśmy natrafili na jakiś błąd należy zgłosić to do naszego ubezpieczyciela – tylko on ma możliwość dokonania korekty i przesłania jej do UFG.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!