Jak czyścisz swoje auto?

Trudno powiedzieć, czy ten trend dotyczy tylko Brytyjczyków, ale to ich akurat zapytano. Mężczyznom zależy, by ich samochód z zewnątrz prezentował się nienagannie. Kobiety zdecydowanie więcej troski poświęcają wnętrzu pojazdu.

26% respondentów płci męskiej myje karoserię aut co najmniej raz na dwa tygodnie. Jednak zaledwie 6% z nich równie często odkurza tapicerkę! 67% robi to zaledwie dwa razy do roku, a aż 17% wyznaje, że nigdy się podobną czynnością nie splamiło.

fot. materiały prasowe

U kobiet sytuacja zaś wygląda dokładnie odwrotnie. 57% z nich deklaruje, że gruntownie sprząta wnętrze samochodu co najmniej cztery razy w roku. Tylko 16% równie często myje karoserię, a 11% nie robi tego w ogóle. 2/3 mężczyzn i odpowiednio 43% kobiet zdecydowanie preferuje pielęgnować samochód w warunkach domowych, reszta zaś woli korzystać z profesjonalnej myjni.

Zanim zaczniemy wysnuwać mniej lub bardziej Freudowskie wnioski na podstawie tych różnic między płciami, dodajmy jeszcze jedno: otóż większość respondentów zapewnia, iż chętnie pomoże partnerowi umyć auto z zewnątrz, a respondentki równie chętnie wspomogą towarzysza życia w odkurzeniu wnętrza samochodu. Wszystko jasne – wystarczy trochę pracy zespołowej, a wilk będzie syty, owca cała i rozważanie różnic zupełnie niepotrzebne.

Najnowsze

Uwaga, wózek uprzywilejowany

Ledwie zdążymy naiwnie pomyśleć, że znamy już możliwe rozmiary nieodpowiedzialności rodziców na drodze, kolejny film w sieci każe nam zrewidować opinię.

Niestety malowniczy rozprysk ptasich odchodów na szybie nie pozwala jednoznacznie ocenić, czy w wózku towarzyszącym skuterowi na ruchliwej drodze istotnie znajduje się dziecko. Mamy szczerą nadzieję, że jednak nie, chociaż źródło informacji, LiveLeak, zapewnia, że owszem, dziecko w wózku jest, na skuterze jadą jego rodzice, a cała rzecz ma miejsce w Lianshui w Chinach.

Aż dziwne, że nie w Rosji.

Najnowsze

Poszukiwany najszybszy amator kartingu

Polska odsłona międzynarodowego projektu Red Bull Kart Fight, którego zadaniem jest znalezienie najszybszego amatorskiego kierowcy kartingowego na świecie, rusza 1 czerwca. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby okazała się nim kobieta...?

Każdy, kto w ramach rywalizacji będzie chciał wykręcić najszybszy czas, powinien spróbować swoich sił na lokalnym torze kartingowym. Zawodnicy z najlepszymi wynikami zmierzą się w połowie sierpnia w finale ogólnopolskim na ulicznym torze w Krakowie. Najszybszy z najszybszych pojedzie reprezentować nasz kraj w światowym finale, który odbędzie się na jesieni. Ambasadorem projektu jest jedyny Polak biorący udział w całym cyklu WRC 2013 – Michał Kościuszko.

Blisko 3 lata minęły od rywalizacji Red Bull As w Karcie, w której wzięło udział przeszło 4000 uczestników. W wielkim finałe na Placu Trzech Krzyży w Warszawie zmierzyło się 24 amatorskich kierowców gokartów walczących o tytuł najlepszego. Zwycięzcą został Dariusz Madura ze Zbylitowskiej Góry, który wywalczył pojedynek na torze z Jaime Alguersuarim, kierowcą Formuły 1 z teamu Scuderia Toro Rosso.

Michał Kościuszko, ambasador projektu
fot. Łukasz Nazdraczew

Red Bull As w Karcie powraca na polskie tory kartingowe w nowej międzynarodowej odsłonie. Tym razem jednak ma wymiar globalny i będzie rozgrywany w kilkudziesięciu krajach. Cel jest jeden – znaleźć najszybszego amatorskiego kierowcę gokartowego na świecie!

 

  • W pierwszym etapie każdy (powyżej 15. roku życia, spełniający wymogi regulaminowe), kto od 1 czerwca do 14 lipca zgłosi się na jeden z 37 torów biorących udział w projekcie, będzie mógł swój najlepszy czas okrążenia zgłosić do ogólnej klasyfikacji projektu
  • Najszybsi zawodnicy z każdego toru, wyłonieni na podstawie najlepszego uzyskanego czasu jednego okrążenia, zostaną zaproszeni na finały regionalne, które odbędą się na 3 torach, w: Tarnowie (20 lipca), Warszawie (27 lipca) i Sopocie (3 sierpnia)
  • 18 najlepszych kartingowców, wybranych podczas finałów regionalnych, wystartuje w połowie sierpnia w wielkim wyścigu ulicznym w Krakowie.

 

Nagrodą dla zwycięzcy będzie możliwość reprezentowania Polski w światowym finale, który odbędzie się jesienią. Dodatkową atrakcją na finale ogólnopolskim będzie obecność gwiazd ze świata sportów motorowych.

 

Lista torów, na których będzie można od 1 czerwca 2013 wziąć udział w Red Bull Kart Fight, dostępna jest stronie www.redbullkartfight.pl

A zatem drogie panie – do dzieła!

Najnowsze

Ride 2 Life – motocykliści w wyprawie po życie

W minioną sobotę na Helu wystartował projekt „Ride 2 Life”, inicjatywa dwóch motocyklistów, Piotra Uljasza oraz Damiana Śmigielskiego. W ciągu dziesięciu dni pokonają ponad 3500 km. Motocaina ma przyjemność patronować ich wyprawie.

Piotr i Damian to koledzy jeszcze z czasów szkoły średniej. Celem ich podróży jest zebranie pieniędzy na leczenie Piotra, który od 10 lat walczy ze stwardnieniem rozsianym (SM), jak również szerzenie wiedzy na temat tej choroby. Trasa będzie prowadziła wzdłuż granic Polski. Start wyprawy Ride 2 Life odbył się 11 maja przed Urzędem Miasta Hel, jej finisz został zaplanowany na 19 maja, również na Helu, około godziny 19.00.

Wyprawa Ride 2 Life spotkała się z niesamowitym odzewem środowiska motocyklowego, Piotra i Damiana prowadzą przez Polske lokalne kluby motocyklowe, a także pojedyncze osoby śledzące postępy wyprawy na Facebooku.

Piotr i Damian w Cedyni
fot. oficjalny profil Ride2Life

„Projekt wyprawy od dłuższego czasu pojawiał się w naszych rozmowach, jednak zawsze było jakieś „ale”… W grudniu 2012 roku podjęliśmy decyzję – teraz albo nigdy i rozpoczęliśmy przygotowania. Opracowaliśmy wstępny przebieg trasy, rozpoczęliśmy rozmowy z partnerami. Chcę pokazać osobom walczącym z SM, że przy determinacji, wsparciu bliskich i odpowiednim leczeniu można stawić czoło chorobie, można realizować swoje marzenia. Moim jest właśnie ta wyprawa” – mówi Piotr Uljasz.

Dystans, który pokonają motocykliści, został podzielony na 400-kilometrowe odcinki i będzie prowadził drogami 11 województw. Wyprawa dotarła już na Śląsk Cieszyński, a podczas drogi towarzyszyły jej m.in. Blue Knight klub policjantów motocyklistów, Stormrider Motocykliści Ziemi Puckiej, Czarne Wdowy, Black Eagle z Żar i wielu innych.

Każdy może pomóc Piotrowi zarówno poprzez wsparcie na trasie, jak również wpłacając darowiznę na konto Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w programie „Mam szansę”.

Patronem honorowym projektu Ride 2 Life jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Mapa planowanej wyprawy została umieszczona na stronie projektu na Facebooku: www.facebook.com/RIDE2LIFE/

Można również kibicować chłopakom na oficjalnym kanale YT, gdzie codziennie pojawia się kronika filmowa:

https://www.youtube.com/user/WyprawaR2L

Najnowsze

Nowy Golf Variant – można zamawiać w Polsce

W polskich salonach Volkswagena rozpoczęto przyjmowanie zamówień na nowego Golfa Varianta, który miał swoją premierę w Genewie.

Pierwsza generacja Golfa Varianta pojawiła się na rynku dokładnie przed 20 laty. Od tego czasu sprzedanych zostało ponad 1,8 mln egzemplarzy tej wersji Golfa.

Pojemność bagażnika nowego Golfa Varianta wzrosła w porównaniu z poprzednikiem z 505 litrów do 605 litrów (do oparcia tylnych siedzeń). W przypadku załadunku do oparć przednich siedzeń i pod dach, nowy Golf Variant ma pojemność 1620 litrów (poprzednik: 1495 litrów).

Styliści przenieśli charakterystyczny kształt słupka C klasycznego Golfa na słupek D Golfa Varianta, dodając mu optycznie smukłości. Jak wszystkie nowe Golfy, także ten model jest wyposażony seryjnie w system Start-Stop i funkcję rekuperacji. Posiada także hamulec multikolizyjny, który automatycznie przyhamowuje samochód po zderzeniu, aby zredukować występującą jeszcze energię kinetyczną. Do wyposażenia seryjnego należą między innymi siedem poduszek powietrznych, elektroniczny program stabilizacji toru jazdy (ESC), klimatyzacja, poprzeczna blokada mechanizmu różnicowego XDS oraz radioodbiornik z 5-calowym ekranem dotykowym TFT.

Nowy Volkswagen Golf Variant
fot. Volkswagen

Opcjonalnie dostępne jest szerokie spektrum systemów wspierających, takich jak Front Assist, automatyczny tempomat ACC, system ułatwiający utrzymanie pasa ruchu Lane Assist, system rozpoznający znaki drogowe czy asystent parkowania Park Assist. Ponadto Golf Variant oferowany jest ze wszystkimi nowymi systemami Infotainment i Entertainment, wprowadzonymi wraz siódmą generacją Golfa.

Silniki benzynowe dysponują mocą 85 KM, 105 KM, 122 KM i 140 KM. Silniki wysokoprężne mają moc 90 KM, 105 KM i 150 KM. W zależności od wersji silnika stosowana jest 5- lub 6-biegowa manualna skrzynia biegów. Większość silników TSI i TDI może być także połączona z przekładnią DSG.

Nowego Golfa Varianta można zamawiać w polskiej sieci Volkswagena, cena wyjściowa modelu w wersji Trendline z silnikiem 1.2 TSI wynosi 65.490 zł. Mimo wprowadzenia do sprzedaży nowego Golfa Varianta, w sprzedaży pozostaje model poprzedniej generacji.

Najnowsze