Julia Hebdzyńska

Jak chronić lakier samochodu latem? Te cztery metody to elementarz detailingu

Szukasz skutecznego sposobu na ochronę lakieru przed promieniami słońca i mijającym czasem? Te cztery metody sprawią, że zapragniesz kolejnych eksperymentów!

Nadeszły cieplejsze i bardziej słoneczne dni i zapewne wielu z was zaczęło się zastanawiać, jak skutecznie zabezpieczyć lakier w swoim aucie. Istnieje kilka sprawdzonych metod, jednak niektórych może odstraszyć ich cena. Oto zestawienie czterech najpraktyczniejszych metod zabezpieczania lakieru w aucie. 

Jak zabezpieczać lakier w samochodzie?

1. Woskowanie

Woskowanie to jedna z najprostszych i najtańszych metod ochrony powłoki auta. Wosk potrafi uwydatnić kolor lakieru i jednocześnie ułatwia mycie pojazdu i ogranicza przyleganie brudu do auta. Woskowanie jest w stanie ochronić auto przed warunkami atmosferycznymi do 3-4 miesięcy. Koszt aplikacji – od 150 złotych.

2. Powłoki polimerowe

W stosunku do wosku, ta metoda jest nieco bardziej trwała. Potrafi utrzymywać się na aucie do około 6 miesięcy, a koszt aplikacji powłoki zaczyna się od 300 złotych. Zapewnia ona niepowtarzalny blask i doskonale sprawdza się właśnie jako powłoka ochronna przed promieniami UV. 

3. Powłoki membranowe

To nieco bardziej zaawansowana metoda, która utrzymuje się na aucie od roku do dwóch, lub odpowiednio po przejechaniu 25 tysięcy kilometrów. Na lakierze położona zostaje specjalna guma membranowa. Jest ona elastyczna i zapewnia ochronę przed rysami i działaniem twardej wody. Usuwa szybko brud, dzięki czemu mycie auta staje się przyjemnością. Lakier nabiera także szklistego wyglądu, a kolor staje się intensywniejszy. Koszt nałożenia takiej powłoki zaczyna się od 1000 złotych.

4. Powłoki ceramiczne

To nic innego, jak ochronna powłoka, która również doskonale chroni lakier, ale jednocześnie zabezpiecza go przed ptasimi odchodami, dodaje głębi koloru i jest jednym z najtrwalszych sposobów ochrony nadwozia. Trwałość takiej powłoki waha się od rok do pięciu lat. W tym czasie wymagana jest jednak konserwacja. Cena aplikacji zaczyna się od 1200 złotych. 

Przedstawione powyżej metody to jedynie elementarz detailingu. Istnieje wiele innych sposobów na skuteczną ochronę lakieru, ale warto pamiętać, że są one już znacznie bardziej zaawansowane. Te cztery sposoby to idealny start dla każdego, kto pragnie zachować swoje auto w nienagannym stanie, pomimo upływu lat.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze