Jaguar i-Pace – pierwszy „kot” na prąd

Większość firm motoryzacyjnych zachęcona sukcesem Tesli podąża w podobnym kierunku. Do grona producentów aut o napędzie elektrycznym dołączył właśnie Jaguar. Brytyjski producent pokazał w Los Angeles nowego SUV-a o nazwie I-Pace.

Samochody z segmentu SUV cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością, dlatego nie powinien dziwić wybór Jaguara. Podczas LA Auto Show zadebiutował model o nazwie I-Pace. Na razie jest to model koncepcyjny, ale za kilka miesięcy zadebiutuje wersja produkcyjna, która ma być bardzo podobna. Auto trafi do sprzedaży już na początku 2018 roku.

Kabina modelu I-Pace przypomina na razie dość mocno auta koncepcyjne. Do wersji produkcyjnej jeszcze daleko, ale producent obiecuje, że postara się zachować jak najwięcej z tego projektu. Na pewno możemy liczyć, że pojawią się duże, dotykowe ekrany. Poza obecnością multimediów nie zabraknie materiałów wykończeniowych o wysokiej jakości.

Nowy, elektryczny SUV Jaguara będzie nie tylko luksusowy, ale również dynamiczny. Za napęd odpowiadają dwa silniki elektryczne. Jeden umieszczony na przedniej, a drugi na tylnej osi. Dzięki temu auto ma napęd na cztery koła. Łączna moc tych silników to 400 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 700 Nm. 

Takie parametry wystarczą, żeby samochód przyspieszał od 0 do 100 km/h w cztery sekundy. Inżynierowie brytyjskiej marki dopracowali wiele szczegółów, które mają sprawić, że auto będzie dawać frajdę z jazdy. To zasługa między innymi nisko położonego środka ciężkości, dzięki bateriom umieszczonym w podłodze. Producent podaje, że przy optymalnych warunkach zasięg elektrycznego SUV-a wyniesie około 500 km.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze