Jaguar F-Type w nowej odsłonie. Ponad 575 KM pod maską!

Nowy F-Type jest jeszcze piękniejszy. Oprócz gruntownych zmian stylistycznych - szczególnie przedniej partii nadwozia - nowością jest wnętrze z wirtualnym zestawem zegarów, wykończone zgodnie z tradycyjnym kunsztem rzemieślniczym Jaguar z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, takimi jak skóra Windsor czy elementów wykończenia Noble Chrome.

Nowy Jaguar F-Type wygląda atrakcyjniej niż kiedykolwiek wcześniej. Dostępny będzie w wersjach z potężnymi i wydajnymi silnikami: czterocylindrową jednostką z turbodoładowaniem o mocy 300 KM oraz jednostki V8 S/C o mocy 450 i 575 KM.Skrzynia biegów Quickshift została skalibrowana, tak aby oferować jeszcze szybsze i bardziej precyzyjne zmiany biegów. Osiągnięto to dzięki doświadczeniom z projektu Jaguar XE SV Project 8 – samochodu rozpędzającego się do ponad 320 kmh. Charakterystyczne „trzaski” i strzały wydechu, będące swoistym synonimem F-Type, pozostają skrupulatnie dostrojonym, aby pasować do gamy silników cztero- i ośmiocylindrowych. 

Gama mocnych i wydajnych silników obejmuje jednostki cztero- i ośmiocylindrowe, Wszystkie dopasowane są do ośmiobiegowej skrzyni biegów Quickshift, z manualnym sterowaniem za pomocą dźwigni zmiany biegów SportShift lub łopatek na kierownicy.

F-Type R zyskał najpotężniejszy silnik V8 Supercharged o mocy 575 KM, rozpędzający go do 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy oraz zmodyfikowane zawieszenie.Wersja First Edition została wyposażona m.in. w pakiet stylizacyjny nadwozia, czarny, kontrastowy dach, unikatowe 20-calowe koła i fotele Performance regulowane elektrycznie w 12-kierunkach, obszyte skórzaną tapicerką Windsor z monogramami. Obie wersje maja przyspieszenie od 0 do 100 km na godzinę w zaledwie 4,6 sekundy i mogą osiągnąć maksymalną prędkość 285 km/h.

Światła Pixel LED z subtelnie odświeżonymi sygnaturami świateł do jazdy dziennej w kształcie litery „J” i nowoczesnymi, animowanymi kierunkowskazami idealnie komponują się z powierzchnią nowej pokrywy silnika, uwydatniając szerokość pojazdu i podkreślając jego bryłę. Piękne detale obejmują wzory monogram na siedzeniach i listwach drzwiowych, logo Jaguar na zagłówkach oraz subtelne oznaczenia „Jaguar Est.1935” na wykończeniu konsoli środkowej, obwódce przycisku otwierania schowka i prowadnicach pasów bezpieczeństwa.

Gama modelowa F-Type jest produkowana w fabryce Castle Bromwich w Jaguar w Wielkiej Brytanii i składa się z:
F-Type Coupé i Convertible:
300PS 2.0-litrowy four-cylinder; Quickshift RWD
450PS 5.0-litrowy V8; Quickshift; RWD/ AWD

F-Type R-Dynamic Coupé i Convertible:
300PS 2.0-litrowy cztero-cylinderowy; Quickshift RWD
450PS 5.0-litrowy V8; Quickshift; RWD/ AWD

F-Type First Edition Coupé i Convertible:
300PS 2.0-litrowy cztero-cylindrowy; Quickshift RWD
450PS 5.0-litrowy V8; Quickshift; RWD/ AWD

F-Type R Coupé i Convertible:
575PS 5.0-litrowy V8; Quickshift AWD

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze