Jagna Stankiewicz i Michał Bojar w Rajdzie 300 Jezior

Rajd Autoplius 300 Lakes Rally to 13 szutrowych odcinków specjalnych o łącznej długości 132,25 km. Będzie to szutrowy debiut dla załogi Jagna Stankiewicz/Michał Bojar. Motocaina patronuje temu występowi mocno trzymamy kciuki za naszych zawodników!

Rajd odbędzie się w dniach 9-10 sierpnia, czyli już w najbliższy weekend. Jagna zasiądzie za kierownicą  BMW e30 318 IS. Od dłuższego czasu przygotowuje się do tego, nie kryje zatem podekscytowania.

Jagna Stankiewicz: Wyjazd na ten rajd to było moje największe marzenie. Trudno mi ciągle uwierzyć, że się spełnia. W ciągu ostatnich 9 miesięcy budowaliśmy własnoręcznie samochód od zera i udało się stworzyć całkiem przyzwoitą rajdówkę (tutaj specjalne podziękowania dla Pawła Roszka – konstruktora!). Ogrom pracy został wynagrodzony i dzięki wsparciu Motointegratora i SSG udało się zebrać budżet na start. Gdybym miała tutaj wymienić wszystkich, którym podziękowania za pomoc się należą,  to nie starczyłoby miejsca.

Ostatni raz jechałam na ostro z pomiarem ponad 6 lat temu, w związku z czym traktuję ten start jak debiut. Moim założeniem jest ukończyć rajd, mieć jak najwięcej radości z jazdy i pokazać się kibicom z jak najlepszej strony. Po mojej prawej zasiądzie Michał Bojar, którego ogromne doświadczenie będzie nieocenione. Również nieoceniona jest pomoc zespołu Fast Forward, która opiekuje się moim samochodem. Dzięki tak profesjonalnemu otoczeniu mogę mieć głowę spokojną i skupić się na jeździe.

Jak widać, Jagnie Stankiewicz nie brakuje entuzjazmu
fot. Motointegrator

Z całego serca dziękuję za wsparcie, podtrzymywanie na duchu i za pokładaną we mnie wiarę! Trzymajcie kciuki!

Michał Bojar: Nie mogę doczekać się zawodów na Litwie. Będę startować tam po raz pierwszy i już myślami jestem na pięknych, szutrowych odcinkach specjalnych, które specyfiką przypominają te z Finlandii.

Jestem pełen podziwu dla Jagi, która dzięki determinacji, uporowi i niesamowitej konsekwencji pokazała, że nie tyle marzenia się spełniają, co raczej się je spełnia.

Auto jest świeżutkie, wychuchane, a nad jego kondycją podczas rajdu będzie dbać ekipa Fast Forward, więc w tej kwestii głowy mamy spokojne.

Jesteśmy po przedrajdowych testach, na których wszystko zagrało. Zarówno komunikacja pilot-kierowca, jak i załoga-samochód. Mam nadzieję, że ten stan będzie trwał przez czekające nas najbliższe rajdowe dni.

Wyniki rajdu dostępne będę na:

www.300lakesrally.lt/en

www.facebook.com/300lakesrally

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze