Iveco oficjalnym sponsorem MotoGP 2013 i Yamaha Factory Racing Team

Firma Iveco po raz czwarty została dostawcą samochodów ciężarowych i użytkowych na Motocyklowe Mistrzostwa Świata, odnawiając współpracę z najbardziej prestiżowymi międzynarodowymi wyścigami motocyklowymi na świecie.

Początek nowego sezonu wyznaczono na 7 kwietnia – otworzył go wieczorny wyścig, który został rozegrany na torze Losail International Circuit zlokalizowanym na obrzeżach miasta Doha, stolicy Kataru. Impreza zakończy się 10 listopada w hiszpańskiej Walencji. Utalentowani motocykliści będą rywalizować w osiemnastu wyścigach odbywających się w trzynastu krajach na czterech kontynentach.

Jorge Lorenzo
fot. Iveco

Nazwa toru Iveco TT Assen 2013 wskazuje rolę firmy Iveco jako sponsora tytularnego toru w Assen, który będzie gościć uczestników wyścigów 29 czerwca 2013. Firma ponownie będzie odgrywać rolę sponsora tytularnego na torze Aragón w Hiszpanii 29 września 2013. Obiekt ten otrzymał oficjalną nazwę Gran Premio Iveco de Aragón.

Valentino Rossi
fot. Iveco

Firma Iveco będzie obecna zarówno na całym torze Assen, jak i Aragón, zwłaszcza na pierwszych dwóch zakrętach, na linii startu oraz na głównej trybunie. Podczas tegorocznej edycji Motocyklowych Mistrzostw Świata Iveco nadal będzie wspierać firmę Dorna Sports. W ramach tych działań dostarczy hiszpańskiemu stowarzyszeniu cztery lekkie pojazdy Daily i trzynaście nowych ciężarówek Stralis Hi-Way. Pojazdy Iveco będą wykorzystywane w całym sezonie wyścigowym do transportowania sprzętu, materiałów, biur i mobilnych warsztatów.

Yamaha Team
fot. Iveco

W sezonie 2013 Iveco odnowi także współpracę z zespołem fabrycznym Yamahy. W jego skład wchodzi Hiszpan Jorge Lorenzo, zdobywca tytułu mistrza świata w 2012. W tym roku do zespołu powróci także włoski motocyklista Valentino Rossi, jedna z najsłynniejszych postaci w świecie wyścigów motocyklowych, który w przeszłości zdobył z Yamahą cztery tytuły mistrza świata.

Iveco dostarczy zespołowi siedem ciężarówek Stralis, z których cztery zostaną wyposażone w kabiny Hi-Way oraz jedną lekką ciężarówkę Daily do transportowania motocykli, biur, mobilnych warsztatów oraz personelu zespołu fabrycznego Yamahy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze