IV runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski

10 i 11 września w Karpaczu odbędzie się nowatorska na skalę światową impreza driftingowa - IV runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 rozegrana na fragmencie górskiej trasy odcinka specjalnego Rajdu Karkonoskiego!

fot. N-Gine Driftingowe Mistrzostwa Polski

Licząca 6 zakrętów trasa o długości 750 metrów, biegnie cały czas pod górę, z całą pewnością jest to najbardziej widowiskowa i wymagająca trasa na jakiej rozgrywane są zawody driftingowej w Europie. Obok czołowych polskich drifterów w Karpaczu zobaczymy najlepszych zawodników ze Skandynawii, swoją obecność zapowiedziały też opisujące tą dyscyplinę media z całej Europy. Baza zawodów i Park Maszyn zostaną zorganizowane na parkingach Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, do dyspozycji widzów będzie telebim, na którym będą mogli śledzić przebieg rywalizacji na całej trasie. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.

Obecnie (po trzech rundach) w Driftingowych

fot. N-Gine Driftingowe Mistrzostwa Polski

Mistrzostwach Polski mamy dwóch leaderów Piotra Jankowskiego i Pawła Trelę obaj startują Nissanami 200SX S13, tuż za nimi jest Grzegorz Hypki w BMW E30. Oprócz najbliższej rundy w Karpaczu przed zawodnikami jeszcze runda finałowa na torze „Poznań” (1-2 października), tak więc w klasyfikacji generalnej sezonu nic jeszcze nie jest przesądzone, a walka na górskiej trasie w Karpaczu zapowiada się naprawdę emocjonująco.

Drifting, czyli zawody polegające na permanentnej jeździe samochodem w kontrolowanym poślizgu, w których zawodnicy walczą ze sobą w pojedynkach w parach, to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportów motorowych na

fot. N-Gine Driftingowe Mistrzostwa Polski

świecie, jak również w naszym kraju. Promotorem tej dyscypliny w Polsce jest od 2004 roku Polska Federacja Driftingu, a od roku 2010 odbywają są oficjalne Driftingowe Mistrzostwa Polski. Zazwyczaj zawody driftingowej najwyższej rangi rozgrywane są na torach wyścigowych (w Polsce są to tory „Poznań” i „Kielce” oraz MotoPark Koszalin), czasami miejscem zawodów są atrakcyjnie położone, mniejsze lotniska, jak warszawskie Bemowo.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze