Intermot - targi motocyklowe - już od środy!

04 października 2010
Zanim napiszemy relację z najważniejszych w Europie targów motocyklowych z niemieckiej Kolonii, kilka informacji organizacyjnych. Jak dotrzeć, ile trzeba zapłacić za bilet i w ogóle... czy warto?  

fot. Koeln Messe
Absolutnie warto! Na terenie olbrzymiego Koeln Messe (centrum wystawowego Kolonii - ponad 110 000 m2) swoje stoiska zaprezentuje więcej niż 1000 wystawców z 1500 marek związanych z motocyklami, skuterami, atv, akcesoriami do nich, czy oprawą (turystyka, szkoły jazdy). Wśród nich zobaczymy 3 firmy z Polski (Mottowear produkujący dzinsowe spodnie na motocykl, Arkus & Romet Group, Delta Defence Poland).

Wystawa potrwa od 6 do 10 października i zgromadzi tradycyjnie rzesze fanów jednośladów. Będą mieli oni okazję nie tylko poznać nowości firm na przyszły sezon, ale także przyszłość branży. Tegoroczny Intermot zorganizowano bowiem pod hasłem "Intermot e-motion", mającym nawiązywać do zbliżającej się do jednośladów ery napędów elektrycznych. Już od jakiegoś czasu wielu producentów prezentuje swoje pomysły na alternatywne do benzyny zasilanie - na zakończonym w ten weekend salonie samochodowym w Paryżu można było obejrzeć premiery e-skutera marki MINI i e-Smart (napiszemy o tym wkrótce). W Intermot wezmie udział - w  segmencie producentów elektrycznych jednośladów - ponad 120 firm, m.in.: Bionx, Biretco, derby cycle, emax, Flyer Biketec, Gepida, GOVECS, Heinz Kettler, Mavizen, PG Trade, riese + müller, Sachs i Vectrix.

fot. Koeln Messe
fot. Koeln Messe


Na Intermot 2010 wystawią się oczywiście najwięksi liderzy branży m.in. Aprilia, BMW, Derbi, Ducati, Harley-Davidson, Honda, Kawasaki, KTM, Kymco, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Triumph, Vespa, Yamaha oraz mnóstwo firm akcesoryjnych.

Na odwiedzających targi 9 paźdzernika czeka też nie lada atrakcja - Freestyle Moto Cross Show "Suzuki Night of the Jumps".

Targi otwarte są dla zwiedzających od 8 rano do 18.00 wieczorem (8/10 do 20.00). Dzieci do 11 roku życia nie płacą za wejście, młodzież między w wieku 12-17 lat płaci jedynie 2.50 euro, studenci 6 euro, a dorośli 14 euro.

Na wystawie nie zabraknie skuterów.
fot. Koeln Messe
Cała hala poświęcona została małoletnim adeptom dwóch kółek i rozwijaniu ich pasji.
fot. Koeln Messe

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!