Inteligentny kask HUD od Reevu

Producent kasków motocyklowych Reevu zapowiada wypuszczenie na rynek pierwszego inteligentnego kasku z wbudowanym wewnętrznym displayem.

Reevu zawojowało rynek innowacji za pośrednictwem technologii wstecznego systemu wizyjnego. Tym samym wydaje się najodpowiedniejszym graczem do wprowadzenia na rynek kasku heads-up-display (HUD). Mimo szumnych zapowiedzi, na efekty jeszcze trochę poczekamy – debiutu produktu nie należy się spodziewać wcześniej niż za 18 do 24 miesięcy.

fot. Reevu

O systemie HUD na razie nie wiadomo zbyt wiele. Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa, będzie on zintegrowany ze wstecznym systemem wizyjnym. Stanowi to jednak postęp w stosunku do konieczności pochylania głowy, by odczytać wskaźniki. Wśród dostępnych odczytów ma się znaleźć m.in. wskaźnik obrotów silnika i poziomu zużycia paliwa.

fot. Reevu

Co dziwne, założenia Reevu zdają się wskazywać na to, iż konieczne będzie zainstalowanie dodatkowej nawigacji GPS, chociaż jej integracja w inteligentnym kasku wydawałaby się pierwszym logicznym wyborem. Niezależnie jednak od nasuwających się wątpliwości, pomysł brzmi atrakcyjnie i jeśli dojdzie do jego realizacji, stanie się ważnym elementem motocyklizmu na kolejne 10, a może i 20 lat.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze