Inspekcje fotelików 7 września we Wrocławiu

06 września 2013
Już w najbliższą sobotę, w ramach akcji “Ogólnopolska Inspekcja Fotelików”, która  zawita we Wrocławiu, będzie można skorzystać z możliwości sprawdzenia, czy Twoje dziecko jest bezpieczne w foteliku samochodowym.
Inspekcje fotelików dla dziecka do samochodu odbęda się tym razem w Wrocławiu.

fot. fotelik info

Już 7 września (sobota) eksperci Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików przybędą do Wrocławia, gdzie przy ul. Braci Gierymskich 156 - 158 (Przedszkole „Zdrój") odbędzie się 10 przystanek tegorocznej trasy Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików.

Stolica Dolnego Śląska po raz pierwszy znalazła się na trasie Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików. Akcja została zaplanowana w godzinach 10.00 - 18.00. Aby mieć pewność udziału w inspekcji, należy zarejestrować się za pośrednictwem strony www.inspekcje-fotelikow.pl.

Podczas Inspekcji eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodzie sprawdzą m.in. czy dotychczas używany fotelik jest odpowiednio dobrany i prawidłowo montowany w samochodzie. Eksperci Ogólnopolskich Inspekcji Fotelików do każdego przypadku podejdą indywidualnie: doradzą, odpowiedzą na pytania, rozwieją wątpliwości. Nowo nabytą wiedzę rodzice i opiekunowie będą mogli sprawdzić od razu w praktyce.

Oprócz tego na rodziców i dzieci czekają niespodzianki, na czele z konkursem „Letni Czesław Tuloko Run", a także wyklejankami, kolorowankami, które w swojej wymowie nawiązują do bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem.

Akcja ma charakter społeczny. Zazwyczaj tego typu inspekcje są płatne, tym razem, dzięki sponsorom rodzice mają okazję za darmo skontrolować bezpieczeństwo swoich dzieci w samochodzie.

W tym roku Inspekcje zawitały do: Warszawy, Józefowa, Katowic, Zabrza, Siedlec, Gdańska, Poznania i Szczecina. W tym roku Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików odwiedzą jeszcze Kraków i Warszawę. Podczas Ogólnopolskiej Inspekcji Fotelików 2012 eksperci serwisu fotelik.info odwiedzili 7 miast, z ich usług skorzystało ponad 600 rodzin.

Jak pokazują dotychczasowe badania fotelików na świecie, ponad 70% dzieci jest przewożonych nieprawidłowo. Jest to jedna z głównych przyczyn ich śmierci lub poważnych obrażeń. Inspekcje fotelików prowadzone są przez wyszkolonych specjalistów pod okiem ekspertów ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach - Pawła Kurpiewskiego i Marka Plony z serwisu fotelik.info.

Najprawdopodobniej akcja jeszcze we wrześniu zawita w Krakowie i Warszawie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!