Innowacyjna poduszka powietrza dla motocyklistów z nagrodą Ferdinanda Porsche

Tegoroczna nagroda im. Ferdinanda Porsche trafiła do Luigiego Ronco, szefa badań i rozwoju firmy Dainese - włoskiego producenta akcesoriów motocyklowych, oraz do Federico Sabbioniego, odpowiedzialnego za zarządzanie projektami motocykli Ducati.

Obaj mężczyźni zostali wspólnie wyróżnieni za opracowanie innowacyjnej poduszki powietrznej, która w razie wypadku skutecznie chroni motocyklistów przed obrażeniami.

Nagroda w wysokości 50 tysięcy euro została oficjalnie przekazana 18 czerwca przez prof. Sabine Seidler, Rektor Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu, dr. Wolfganga Porsche, Prezesa Rady Nadzorczej Porsche AG, oraz dr. Hansa Michela Piëcha, Członka Rady Nadzorczej Porsche AG.

W uznaniu dla laureatów nagrody Matthias Müller, Prezes Zarządu Porsche AG, powiedział:
„Ten innowacyjny projekt znacznie poprawia bezpieczeństwo użytkowników jednośladów – chroni ich życie i zdrowie. Poduszka powietrzna jest rozsądną inwestycją każdego motocyklisty”. Działanie technologii poduszki powietrznej opracowanej przez Dainese oraz Ducati objaśnił prof. Bernhard Geringer, Dyrektor Instytutu Układów Napędowych i Technologii Samochodowej na wiedeńskim uniwersytecie. Również on z podziwem odniósł się do laureatów nagrody.

Nagroda im. Ferdinanda Porsche została przyznana już po raz 19. To jedna z najwyższych nagród pieniężnych za pionierskie badania i prace w dziedzinie inżynierii motoryzacyjnej. W 1977 roku ufundowała ją Louise Piëch, córka prof. Ferdinanda Porsche. Od 1981 roku wyróżnienie jest przyznawane regularnie, co dwa lata. Po połowie fundują je Porsche Holding (Salzburg) oraz Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG (Stuttgart).

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze