Edyta Klim

Informator o imprezach samochodowych z okazji Dnia Kobiet

8 marca wypada w środku tygodnia i jest to bardzo dobra wiadomość! Dzięki temu kobiety mogą skorzystać z imprez samochodowych i motocyklowych, przygotowanych specjalnie dla nich, przez dwa weekendy z rzędu.

5 marca

 

Rajd 4×4 „KOBIETY NA TRAKTORY”

Organizator: KGW Lesznowola/Adventura4x4

Miejsce: Grójec

Informacje: http://www.adventura4x4.pl

Wpisowe: 280 PLN od do dwuosobowej załogi. Dodatkowa osoba 50 pln.

Jest to turystyczno -sportowa impreza off road’owa, dedykowana kobietom posiadającym samochód z napędem na cztery koła. Bez znaczenia czy jest to samochód przygotowany do jazdy w trudnym terenie, czy też seryjne auto lub SUV –  będą przygotowane dwie trasy. Płeć piękna prowadzi samochód od startu do mety, a na miejscu pilota może siedzieć osoba dowolnej płci. Do wzięcia udziału zachęcamy całe rodziny – dzieci lub dodatkowe osoby w załodze na nie będą stanowiły problemu.

 

OFFROADOWY DZIEŃ KOBIET

Organizator: Offroadowe tułaczki

Miejsce: Beskid Niski

Informacje: http://www.facebook.com/events/587231614775308/

Wpisowe: 150 pln za 2 osoby w samochodzie, każda dodatkowa w osoba w aucie to 30 pln

Trasa planowana jest na około 100 km (w zależności od warunków i przygód na trasie może ulec zmianie) . Poruszać będziemy się w większości po drogach szutrowych. Będzie to trasa widokowa, dostosowana do samochodów uczestników jak też do umiejętności kierowców. Około godziny 15 przewidziana jest przerwa obiadowa. Samochody powinny być wyposażone w opony zimowe lub troszkę lepsze (AT; MT), liny do holowania, CB radio, łopatę. Koniecznie należy zabrać ze sobą termosy z kawą lub herbatą i przekąski na drogę. Mile widziane rodziny z dziećmi oraz osoby zaczynające swoją przygodę z offroadem.

 

Dzień Kobiet Silesiapark4x4

Organizator: Silesiapark 4×4

Miejsce: kamieniołom w Ogrodzieńcu

Informacje: http://www.silesiapark4x4.pl

Wpisowe: 150 zł

Organizatorzy zapewniają start w trzech kategoriach: 1. Załoga w pełni żeńska, 2. Załoga mieszana, przy czym za kierownicą MUSI znajdować się KOBIETA, 3. Loża Szyderców – czyli zniewieściali mężczyźni w damskich ciuszkach, udający ekspertów i twardzieli.

 

Lady in Red 5

Organizator: RedRally.pl

Miejsce: Cienin (pod Wrocławiem)
Informacje: http://redrally.pl/ladyinred5/

Wpisowe: klasy dla aut 350 zł, klasa quad 4×4 250 zł – wpłata w dniu rajdu spowoduje naliczenie dodatkowej opłaty za obsługę w wysokości 50 zł.

Dopuszcza się start załóg: żeńskich, żeńsko-męskich oraz męskich. Tradycyjnie w załogach męskich, z uwagi na charakter imprezy, co najmniej jeden z uczestników powinien posiadać widoczny kobiecy atrybut – dozwolone np. spódnice, peruki, bikini, itp. Mimo iż rajd ma formułę humorystyczną zmagania na trasie są traktowane całkiem poważnie. Formuła rajdu H6.
 

5-6 marca

 

 

Marcowa Sudecka z Kobietami

Organizator: 4x4Max Nowa Ruda

Miejsce: Sudety Środkowe – Góry Sowie. Dolny Śląsk

Informacje: http://4x4max.pl

Wpisowe: Dla przyjeżdżających własnym pojazdem opłata 300 zł (+ ewentualna dopłata 50 zł za każdą osobę powyżej dwóch w samochodzie, dzieci bez dopłaty). Dla osób wynajmujących u nas samochód – 1250 zł (auto z kierowcą instruktorem – maksymalnie 4 osoby). Dosiadający się do nas do auta przewodnika (maksymalnie 2 osoby) opłata 100 zł od osoby.

Dwudniowa formuła, kilkanaście zróżnicowanych i tematycznych tras, uwzględniając najatrakcyjniejsze miejsca regionu zarówno pod względem historycznym jak i krajobrazowym plus mały rajd na czas dla kobiet. Imprezę poprowadzą doświadczeni przewodnicy, znający okoliczne tereny jak „własną kieszeń” i potrafiący doskonale opowiadać i pokazywać ciekawe miejsca. 

 

6 marca

 

KZK Dzień Kobiet

Organizator: Automobilklub Piotrowski

Miejsce:  Lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, ul. Przemysłowa 48

Informacje: https://pl-pl.facebook.com/events/757873274348507/

Wpisowe: Wpisowe 30 zł dla Klubowiczów AMKPT, 40 zł dla niezrzeszonych, a dla Pań jedynie 5 zł. 

W niedzielę, 6 marca zbiórka o 9:00 na płycie piotrkowskiego lotniska. Zapisy na OKZK w biurze zawodów, a pierwszy zawodnik startuje o 10:00. Tradycyjnie z okazji Dnia Kobiet – dodatkowa klasa dla Pań. 

 

OKZK Dzień Kobiet

Organizator: Automobilklub Łódzki

Miejsce:  na Motodromie przy ul. Drewnowskiej 147

Informacje: http://automobilklublodzki.pl/

Wpisowe: Wpisowe 30 zł od auta.

Rywalizacja w jednej klasie, a kierowcami mogą być wyłącznie Panie. Próba liczy 2 okrążenia po wyznaczonej trasie + test na placu manewrowym. Można zabrać ze sobą jednego pilota.

 

BABSKIE JAZDY czyli Off-Road’owa niedziela nie tylko dla Kobiet

Organizator: 4x4wlkp.pl + Kwiaciarnia Maliny Poznań

Miejsce: Podolany

Informacje: http://www.4x4wlkp.pl

Wpisowe: 100 pln / auto (załoga do 4 osób dorosłych).

Podczas przejazdu kobiety będą mogły sprawdzić się w nawigacji, próbach terenowych oraz zadaniach sprawnościowych, a na mecie uraczyć się ciepłym posiłkiem. Jedyny warunek – kobiety prowadzą i nawigują. Faceta można użyć tylko w ostateczności jedynie jako wsparcie lub do grzania fotela pasażera. 

 

Brunetki, Blondynki z Automobilklubem Mieleckim

Organizator: Automobilklubu Mielecki

Miejsce: Mielec

Informacje: http://automobilklub.mielec.pl

 

Tylko dla Kobiet

Organizator: Automobilklubu Stalowa Wola

Miejsce: Stalowa Wola

Informacje: http://www.automobilklubstalowawola.pl

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 04.03.2016r. W dniu Imprezy 06.03.2016r. od godz. 9:00 do godz. 10:30 w Stalowej Woli, Parking „Delikatesy FRAC” przy ul. Niezłomnych.

 

WIELKOPOLANKI ZA KÓŁKIEM

Organizator: Automobilklubu Wielkopolski

Miejsce: Poznań

Informacje: http://www.aw.poznan.pl/

Wpisowe: Zgłoszenie i przelew po dniu 1.03.2016: 60 PLN – od każdej uczestniczki.

Tym razem biuro rajdu, start i meta zlokalizowane będą na terenie Toru “Poznań”, zapraszamy więc od rana w to wyjątkowe miejsce. Jak co roku będzie moc atrakcji fajne próby i ciekawa trasa.

 

12 marca

 
III Motocyklowy Dzień Kobiet – Motocyklistki dla zdrowia kobiet
 
Organizator: Moto Dolls

Miejsce: Wrocław

Informacje: https://www.facebook.com/events/1024465170930547/

Motocyklistki z Moto Dolls można spotkać w Hali Stulecia (12-13 marca) podczas motocyklowych targów, a także dołączyć do parady, która startuje o godz. 12.00, 12 marca, spod Kościoła Marii Magdaleny.

 

 

Off-roadowy Dzień Kobiet

Organizator: Off-fear

Miejsce: Krzyczki pod Warszawą

Informacje: http://www.off-fear.pl

Wpisowe: 280zł dwuosobowa załoga. 250zł klientki Off-fear oraz klubowicze Polskiego Offroadu. 70zł dodatkowa osoba w aucie. Dzieci do 4 roku życia bezpłatnie.

W planie do przejechania trasa turystyczna, będą konkurencje i zabawy terenowe, tor, plac manewrowy, ale bez ciśnienia, na wesoło. Można zdobywać punkty i wygrywać nagrody. W ramach imprezy ciepły posiłek w ciągu dnia + ognisko na zakończenie, a przy nim integracja. Za kierownicą auta może siedzieć tylko kobieta, płeć pilotów i osób towarzyszących dowolna. Osoby, które jeżdżą będą miały okazję wykazać się umiejętnościami, a te, które będą pierwszy raz za kierownicą – wiele się nauczą.

 

OFF-ROAD LEJDIS 2016

Organizator: Żubry Kraków

Miejsce: Biały Kościół

Informacje: http://www.zubry.krakow.pl

Wpisowe: 100 zł.

Głównym punktem programu będzie trasa turystyczna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wiodąca po malowniczych terenach. Około 60-kilometrowej off-roadowej trasie dojazdowej towarzyszyć będą próby sportowe, gdzie dziewczyny będą mogły pokazać co potrafią za kierownicą (panowie klasyfikowani osobno). Na torze off-road w Białym Kościele rozegrana zostanie próba extremalna i inne konkursy oraz odbędzie się tradycyjne off-roadowe ognisko.
 

13 marca
 

Rajd Pań

Organizator: Automobilklubu Polski

Miejsce: Warszawa
Informacje: http://www.automobilklubpolski.pl/turystyka/rajd_pan2016/rajdpan16.html

Wpisowe: dla osób zrzeszonych w AP z aktualnie opłaconymi składkami – 25zł od osoby, dla pozostałych – 35zł od osoby.

Uczestnicy imprezy będą musieli zmierzyć się z: przejechaniem 2 odcinków trasy turystyczno-nawigacyjnej, według otrzymanych wskazówek (długość trasy ok. 55km) oraz zmierzeniem się licznymi zadaniami, które pojawią się na trasie oraz 4 próbami sprawności kierowania pojazdem, przeprowadzonymi na wyłączonym z ruchu i wydzielonych do tego celu placu – Autodromie Bemowo. Udział w imprezie może wziąć każdy kierowca i pilot (przy czym ze względu na charakter imprezy załogi bez Pań będą niezbyt dotkliwie karane).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze