Indy Car czy NASCAR – Patrick będzie musiała wybrać?

Ambitne plany startów Danicy Patrick będą musiały ulec zmianie. Jak podają nieoficjalne źródła zawodniczka musi wybrać między startami w seriach NASCAR, a Indy Car. Co wybierze?

Danica Patrick.
fot. JR Motorsports

Danica Patrick musi podjąć bardzo istotną dla jej kariery decyzje. Na drodze do zdobycia przez nią najlepszych wyników w serii Indy 500 stanęły trudności organizacyjne. Otóż jeśli zawodniczka chciałaby zawalczyć o pierwszą trójkę, tak jak to było w 2009 roku, będzie musiała zrezygnować ze startów w trzech wyścigach serii NASCAR, co automatycznie spowoduje utratę dotychczasowych punktów zdobytych w mistrzostwach.

Wybór jest o tyle trudny, że jak do tej pory największe osiągnięcia sportowe Danica miała w serii Indy, podczas gdy na 19 wyścigów NASCAR nie odniosła żadnego zwycięstwa. Z drugiej zaś strony umiejętności Patrick są porównywalne do pozostałych kierowców, co daje nadzieję na zwycięstwo w przyszłości. Poza tym to starty w serii NASCAR gwaratują zawodniczce popularność, a co za tym idzie większe pieniądze. Po tym jak Patrick zaczęła startować w najbardziej popularnych wyścigach w Ameryce, stała się trzecią na świecie najlepiej zarabiającą kobietą kierowcą.

Co wybierze Patrick?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze