Inauguracja kampanii „Ja Motocyklista” – galeria zdjęć

W ubiegy czwartek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, odbyła się inauguracja kampanii "Ja Motocyklista" organizowanej przez Fundację Jednym Śladem i Torres-Art. Przybyli celebryci, motocyklistki i motocykliści, a wystawę zobaczyło mnóstwo osób postronnych.

Celem kampanii jest zmiana negatywnych przekonań związanych z postrzeganiem sylwetki motocyklisty, a także ukazanie tego, że pod kaskiem może kryć się każdy: lekarz, prawnik, ksiądz, aktor, czy dziennikarz.

Na wystawie nie mogło zabraknąć startujących pod patronatem Motocaina.pl dwóch rajdowych kobiet: Magdy Wilk – kierowcy rajdowego i…
fot. RedBeetle.pl
… Joli Żuk – pilota rajdowego. Obie zawodniczki uczestniczyły w kampanii, pozowały do zdjęć w ubiorach motocyklowych i rajdowych.
fot. RedBeetle.pl

Zgodnie z oczekiwaniami, inicjatywa przyniosła pozytywny efekt. 12 lipca, na Krakowskim Przedmieściu odbyła się konferencja prasowa, na którą przybyło wielu motocyklistów. Na swoich jednośladach zawitały także osoby powszechnie znane i lubiane, jak Marek Siudym, Michał Figurski, czy Przemysław Saleta. Wśród zgromadzonych nie zabrakło również rozpoznawanych kobiet na motocyklach. Były nimi m.in. dziennikarka Odeta Moro-Figurska i posłanka na Sejm RP, Jagna Marczułajtis. W kampanii wzięły udział również inne Panie: Agnieszka Szulim, Iwona Guzowska i Weronika Marczuk.

Organizatorzy przedstawili zgromadzonym cele i założenia swojej działalności, a także wyrazili nadzieje związane w powodzeniem akcji. Głos zabrali także obecni tam funkcjonariusze policji oraz ratownicy medyczni, którzy zgodnie poruszyli kwestie bezpieczeństwa kierowców i tego, że pamięć o obecności motocyklistów na drogach jest bardzo ważna.

Wystawa „Ja motocyklista” na ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie.
fot. RedBeetle.pl
Drugi etap wystawy odbył się w warszawskim centrum handlowym Blue City.
fot. RedBeetle.pl

Choć pogoda była kapryśna, bardzo wyraźnie dało się zauważyć zainteresowanie wystawą, jakie wykazywali przechodnie. Jeden z nich zapytany przez nas o słuszność akcji powiedział:

„Mam niewielką wiedzę na temat motocykli i ich właścicieli. Wiem natomiast, że bardzo często społeczeństwo potrafi przykleić danej grupie etykietę, którą trudno jest zwalczyć. Ta wystawa jest środkiem do słusznego celu i absolutnie jej kibicuję.”

Ponadto, organizatorzy zaprosili przybyłych gości na wieczorny wernisaż, który miał miejsce w Centrum Handlowym Blue City. Tam, pomimo ulewnego deszczu, jaki przeszedł wówczas nad Warszawą, spotkałyśmy licznie przybyłych gości na jednośladach. Podczas wernisażu miałyśmy okazję oglądać wizerunki blisko 250 motocyklistów sfotografowanych przez Dariusza Felis-Obryckiego. Wszyscy, bez wyjątku wyrazili swój zachwyt na wspólnym przedsięwzięciem podjętym przez Fundację Jednym Śladem i Torres-Art.

Liczymy, że to nie ostatni projekt poprawiający świadomość o tym, kim naprawdę są pasjonaci jednośladów. Życzymy powodzenia w akcji i z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty.  

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze