Liczba motocyklistek ciągle rośnie!

Liczba motocyklistek ciągle rośnie!
Według badań przeprowadzonych przez Motorcycle Industry Council, motocyklistek na drogach jest więcej, niż kiedykolwiek. Obecnie stanowią 14% wszystkich motocyklistów amerykańskich.

Popularność jednośladów wśród kobiet wciąż rośnie. Jest to widoczne na drogach i pomiędzy motocyklowymi zawodnikami, a jedno z badań na zlecenie MIC to udowadnia.

Wnioski z przeprowadzonego badania są następujące:

  • 14 % motocyklistów w Ameryce to kobiety (wzrost z 8% w 1998 roku)
  • 39 lat to średni wiek motocyklistki (motocyklisty - 48)
  • 49% motocyklistek jest zamężna
  • 57% motocyklistek zakupiło nowy motocykl
  • 49% motocyklistek sama serwisuje swój motocykl lub korzysta z pomocy przyjaciela
  • 47% motocyklistek ukończyło wyższą uczelnię
  • 60% motocyklistek wzięło udział w doszkalającym kursie z techniki jazdy
  • 34% wybrało motocykl typu chopper, skutery 33%, a motocykle sportowe jedynie 10%

Liczba motocyklistek ciągle rośnie!

Na pytanie, w jakim celu jeżdżą motocyklem, kobiety najczęściej odpowiadały, że dla: "zabawy i rekreacji", a następnie "poczucia wolności" i "radości bycia bliżej natury”. Gdy wybierały motocykl największym czynnikiem decyzyjnym była: "oszczędność paliwa" i "udana jazda próbna".

Motorcycle Industry Council (www.mic.org) z Kalifornii to stowarzyszenie non profit, którego celem jest ochrona interesów i promowanie motocyklistów poprzez współdziałanie z rządem, producentami i mediami. A także: przeprowadzanie badań, budowanie statystyk, rozwój standardów w zagadnieniach technicznych i regulacyjnych.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 1 ]
Góral. 2016-02-07 21:26
To dobry motocykl.Kupiłem w zeszłym roku nowy z salonu.Po dwudziestoletniej przerwie w jeżdżeniu moto,uważam że wybór był trafiony.Polecam P/S Nowy to nowy.
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.