Karolina Chojnacka

Ile kilometrów nowych dróg powstaje obecnie w Polsce?

Prace budowlane to ostatni etap wieloletniego cyklu realizacji inwestycji drogowej. To właśnie wtedy opracowywane wcześniej studia i projekty zaczynają nabierać konkretnego kształtu. Dlatego też proces budowy danej drogi zazwyczaj spotyka się z dużym zainteresowaniem.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obecnie w Polsce w realizacji znajduje się 113 zadań z rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 o łącznej długości 1468,3 kilometra. Na tym etapie znajduje się również 11 obwodnic z Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 o łącznej długości 101,2 kilometra.

Ile kilometrów nowych dróg powstaje obecnie w Polsce?
Ile kilometrów nowych dróg powstaje obecnie w Polsce?, fot. materiały prasowe / GDDKiA

Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, wyznaje:

Prace na budowach idą pełną parą. Sieć dróg szybkiego ruchu w Polsce liczy obecnie niemal 4300 kilometrów, a kolejne oddamy jeszcze w tym roku. Plan na 2021 rok zakłada oddanie łącznie ponad 385 kilometrów nowych dróg, w tym ok. 40 kilometrów autostrad i ok. 308 kilometrów dróg ekspresowych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia także, że sukcesywnie podpisuje umowy na realizację kolejnych, nowych odcinków dróg krajowych. Od początku roku podpisano 29 umów na zadania o łącznej długości prawie 375,7 kilometra.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze