III Rajd Polski Kobiet już w najbliższy weekend

20 czerwca 2013
Ponad 30 kobiecych załóg weźmie udział w trzeciej edycji samochodowego Rajdu Polski Kobiet. Na zawodniczki oraz wszystkie panie czekają badania profilaktyczne oraz rajdowe atrakcje w niedzielne popołudnie na ulicy Karowej w Warszawie. Motocaina ma przyjemność patronować temu wydarzeniu.

Na imprezę zapraszają organizator, czyli Fundacja Teraz Kobiety, oraz gwiazdy biorące w nim udział, m.in.: Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Ilona Adamska, Karolina Lampel-Czapka, Wojtek Chuchała, Maciej Wisławski, Łukasz Byśkiniewicz, Kamil Butruk oraz zespół RMF 4racing Team.
Celem III Rajdu Polski Kobiet jest promowanie wykonywania badań profilaktycznych Kobiet. Uczestniczki oraz każda kobieta, która zgłosi się w dn. 22-23 czerwca do Szpitala MSW w Warszawie przy ul. Wołoskiej 137 oraz do Centrum Onkologii w Warszawie przy ul. Roentgena 5, będzie mogła wziąć udział w badaniach USG tarczycy, mierzeniu poziomu glukozy we krwi, mierzeniu ciśnienia, pomiarze wagi ciała, a także wykonać cytologię i mammografię. W niedzielę na każdą z pań przy mecie Rajdu na ul. Karowej będzie czekał także mammobus.

Olga Bończyk wystartuje wraz z Beatą Tadlą
fot. materiały organizatora

Impreza rusza w sobotni poranek w samym sercu stolicy, na ul. Karowej, by dać początek rajdowym zmaganiom. Motoryzacyjni fani będą mogli zobaczyć samochód elektryczny o rekordowym zasięgu. Po przejechaniu pierwszej próby sprawnościowej na Siekierkach uczestniczki udadzą się do szpitala MSW, gdzie przejdą umówione badania, a następnie przejadą do Centrum Onkologii, gdzie wykonają badania mammograficzne i cytologiczne. W tym czasie panowie uczestniczący w rajdzie przejdą szkolenie z zakresu badania piersi na przygotowanych fantomach. Po zakończeniu wszystkich badań załogi wrócą na rajdową trasę, biegnącą przez Warszawę i okoliczne miejscowości, m.in. Skierniewice, Nowe Miasto, Starą Wieś, Piekło, Niebo czy Chlewiska. Drugi dzień to kolejne odcinki rajdowe i uroczyste zakończenie Rajdu na ul. Karowej w Warszawie. Od ok. godziny 15:00 ulica Karowa stanie się centrum rajdowo-badawczym. Będzie m.in. można obejrzeć samochody uczestniczek, w tym nowego Subaru Forestera. Swoje umiejętności za kierownicą zaprezentują Wojtek Chuchała, Łukasz Byśkiniewicz oraz Kamil Butruk, a zespół RMF 4racing Team w osobach Małgorzaty Kosińskiej i Aleksandry Kujawy przygotował niespodzianki.

„Adrenalina jest nieodłącznym elementem takich imprez i to oczywiście jeden z powodów, dla których startuję” – mówi aktorka Olga Bończyk, która pojedzie wspólnie z Beatą Tadlą, popularną prezenterką telewizyjną. „Jednak cel, który przyświeca tej akcji, jest ze zrozumiałych względów ważniejszy. Profilaktyka raka jest dla nas tematem, o którym nie wolno zapomnieć. Jestem przekonana, że takie inicjatywy mają sens – pokazujemy, że dobrze się bawiąc potrafimy mówić o chorobie, która stała się plagą ostatnich dekad i że w ten sposób pokazujemy, gdzie i w jaki sposób możemy zadbać o swoje zdrowie” – dodaje aktorka.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!