II runda Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików

Rusza druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików, która odbędzie się na torze w Bydgoszczy w dniach 23-25 lipca.

Tegoroczny sezon kartingowy składa się z trzech rund Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików oraz siedmiu rund serii Rok Cup Poland. Z kolei zawodnicy startujący w Rotax Max Challenge Poland, poza rundami z KMP, wystartują jeszcze w trzech dodatkowych rundach.

W sezonie 2020 zmodyfikowany został regulamin zawodów tak, że znikają przedfinały i finały. Zawodnicy zdobywają punkty w czterech wyścigach, rozgrywanych przez dwa dni zawodów. Triumfator każdego z wyścigów zdobędzie 25 punktów, a ten zawodnik, który zgromadzi ich najwięcej – zostanie zwycięzcą danej rundy. O ustawieniu na starcie pierwszego biegu decydują wyniki treningu oficjalnego, a pola startowe w kolejnych wyścigach są utworzone na podstawie wyników poprzedniego biegu.

Oficjalna inauguracja sezonu kartingowego odbyła się w Słomczynie w pierwszy weekend lipca. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy w 12-stu kategoriach. Świetnie poradziło sobie dwóch debiutantów: David Liwiński i Patryk Donica, którzy wygrali rywalizację w dwóch kategoriach. Wśród najmłodszych kierowców kategorii Baby Rok i Micro Max najlepsze wyniki osiągnęli: Bruno Gryc i Borys Łyżeń.

W kategorii Junior Max wystartowała Gabi Skrobacz (Ak Wielkopolski), która rywalizację ukończyła na 14. pozycji. W Junior Rok GP uplasowała się na 5. miejscu, tuż za Kingą Wójcik (AK Radomski). W kategorii Senior Max na 8. miejscu rywalizację ukończyła Kornelia Olkucka (AK Rzemieślnik), a tuż za nią uplasowała się Natalia Lelek (AK Rzeszowski). W Senior Rok GP sklasyfikowana została jedna zawodniczka – Michalina Sabaj (AK Wielkopolski) ukończyła zawody na 6. miejscu.

Druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików jest organizowana przez Automobilklub Leszczyński na Kartodromie w Bydgoszczy. W czwartek 23 lipca odbędą się treningi płatne i obowiązkowe. Wyścigi finałowe rozegrają się w piątek i w sobotę.