II runda Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików

II runda Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików

23 lipca 2020
Rusza druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików, która odbędzie się na torze w Bydgoszczy w dniach 23-25 lipca.

Tegoroczny sezon kartingowy składa się z trzech rund Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików oraz siedmiu rund serii Rok Cup Poland. Z kolei zawodnicy startujący w Rotax Max Challenge Poland, poza rundami z KMP, wystartują jeszcze w trzech dodatkowych rundach.

W sezonie 2020 zmodyfikowany został regulamin zawodów tak, że znikają przedfinały i finały. Zawodnicy zdobywają punkty w czterech wyścigach, rozgrywanych przez dwa dni zawodów. Triumfator każdego z wyścigów zdobędzie 25 punktów, a ten zawodnik, który zgromadzi ich najwięcej – zostanie zwycięzcą danej rundy. O ustawieniu na starcie pierwszego biegu decydują wyniki treningu oficjalnego, a pola startowe w kolejnych wyścigach są utworzone na podstawie wyników poprzedniego biegu.

Oficjalna inauguracja sezonu kartingowego odbyła się w Słomczynie w pierwszy weekend lipca. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy w 12-stu kategoriach. Świetnie poradziło sobie dwóch debiutantów: David Liwiński i Patryk Donica, którzy wygrali rywalizację w dwóch kategoriach. Wśród najmłodszych kierowców kategorii Baby Rok i Micro Max najlepsze wyniki osiągnęli: Bruno Gryc i Borys Łyżeń.

W kategorii Junior Max wystartowała Gabi Skrobacz (Ak Wielkopolski), która rywalizację ukończyła na 14. pozycji. W Junior Rok GP uplasowała się na 5. miejscu, tuż za Kingą Wójcik (AK Radomski). W kategorii Senior Max na 8. miejscu rywalizację ukończyła Kornelia Olkucka (AK Rzemieślnik), a tuż za nią uplasowała się Natalia Lelek (AK Rzeszowski). W Senior Rok GP sklasyfikowana została jedna zawodniczka – Michalina Sabaj (AK Wielkopolski) ukończyła zawody na 6. miejscu.

Druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików jest organizowana przez Automobilklub Leszczyński na Kartodromie w Bydgoszczy. W czwartek 23 lipca odbędą się treningi płatne i obowiązkowe. Wyścigi finałowe rozegrają się w piątek i w sobotę.

Strona organizatora zawodów: https://automobilklubleszno.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!