Quantcast
Ewa Kania

Iga Świątek wygrała turniej WTA 500 w Stuttgarcie! W nagrodę otrzymała Porsche Taycana GTS Sport Turismo

Iga Świątek jeszcze przed meczem w Stuttgarcie była liderką rankingu WTA, a teraz jeszcze bardziej odbiegła rywalkom. Za swoje ostatnie zwycięstwo 20-letnia Polka otrzymała wyjątkową nagrodę od Porsche.

Zwycięstwo Igi Świątek w WTA 500 w Stuttgarcie

Wspaniała passa Igi Świątek trwa nieustannie. Zwycięstwo na kortach ziemnych w Stuttgarcie to 23. triumf Polki z rzędu i czwarte mistrzostwo w sezonie 2022. Wygrała ona 6-2, 6-2 z Aryną Sabalenką, która obecnie znajduje się na 4. lokacie w rankingu WTA.

Trwający 84 minuty mecz rozegrał się w Porsche Arena i był finałem 45. Porsche Tennis Grand Prix. Nagroda za zwycięstwo mogła być więc tylko jedna – kluczyki do Porsche. Konkretnie do elektrycznego Taycana w zupełnie nowej wersji GTS Sport Turismo.

Porsche Taycan GTS Sport Turismo – dynamiczna i praktyczna nowość

Wraz z niedawnym debiutem wersji GTS, gama silnikowa Taycana stała się kompletna. Odmiana ta legitymuje się mocą 598 KM i przyspiesza do 100 km/h w 3,7 s. Na jednym ładowaniu może przejechać nawet 491 km.

Przy okazji premiery Taycana GTS, pojawiła się także nowa wersja nadwoziowa – Sport Turismo. Do tej pory Taycan kombi występował tylko jako Cross Turismo, a więc odmiana przystosowana do jazdy po bezdrożach. Teraz kupić bardziej praktycznego Taycana także bez terenowych dodatków.

Ceny Porsche Taycana GTS Sport Turismo zaczynają się od 578 tys. zł, ale egzemplarz, który otrzymała Iga Świątek, bez wątpienia kosztował o wiele więcej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze