Idalia Czarnocka w wyścigach kartingowych na torze Poznań

Automobilklub Wielkopolski był gospodarzem minionych zawodów serii ROK CUP POLAND. Do stolicy Wielkopolski przybyło blisko 100 kierowców biorących udział w zmaganiach 3 i 4 rundy. Na kartingowej nitce toru Poznań zjawili się również doskonale znani w świecie motorsportu Kajetan Kajetanowicz, Maciej Steinhof, Tomasz Gryc i Ariel Piotrowski oraz Idalia Czarnocka.

Liczną grupę stanowili również kierowcy nieposiadający licencji kartingowej, którzy ćwiczyli swoje umiejętności w pokazach. O ile sobotnim wyścigom towarzyszyła, piękna, letnia aura, to niedzielne warunki trzymały wszystkich w niepewności. Ostatecznie obyło się bez większych opadów.

W weekendowych startach kategorii ROK GP najskuteczniejszy okazał się Daniel Zając- zwycięzca obu rund. Na drugim stopniu sobotniego podium stanął Mariusz Szymczak- oba biegi ukończył tuż za liderem. Na 3 miejscu znalazł się Sebastian Lotz. Podczas niedzielnego półfinału, Zającowi prowadzenie odebrał lider klasyfikacji- Adrian Marcinkiewicz (2 w podsumowaniu 4 rundy). Ścisłą czołówkę ponownie zamknął Lotz. Drugie miejsce w punktacji sezonu zajmuje Szymczak, a po serii udanych wyścigów, na trzecią pozycję wskoczył Zając.

W klasie ROK DVS sobotnim wyścigom stawki nadawali pierwsi trzej kierowcy sezonu: Igor Lejko, Dawid Dziocha i Mikołaj Kaczmarek. Dziocha goniąc Lejkę rundę podsumował 2 pozycją. Na podium stanął także Kaczmarek. W niedzielnym półfinale ponownie prowadził Lejko przed Dziochą i Idalią Czarnocką. Niestety w finale obydwóm pierwszej dwójce zatarły się silniki, przez co zwyciężył Filip Wójcik. Vice-liderem został Kaczmarek, a dzięki zebranym punktom podium wywalczył również Lejko.

Niezwykle zacięty pojedynek podczas sobotnich startów toczyli Jan Antoszewski i Mateusz Pyłka w JUNIOR ROKU. Pyłka po walce koło w koło wygrał w półfinale. Antoszewski zrewanżował mu się 1 miejscem w finale, a swoją wysoką formę potwierdził wygrywając również w niedzielę. W klasyfikacji generalnej prowadzi Pyłka, tuż przed Kasiborskim i Antoszewskim.

W najliczniejszej kategorii MINI ROK, niepodzielnie przewodził lider klasyfikacji generalnej- Adrian Janicki. Tuż za nim, plasował się Marcel Kuc, który pozycję vice-lidera stracił tylko podczas niedzielnego półfinału ( metę na 2 miejscu przekroczył Oliwier Pyłka). Na sobotnim podium stawał również Maciej Banaś, którego w podsumowaniu niedzielnych zmagań zmienił Danielius Vavilovas. W „generalce” za Janickim są: Marcel Kuc i Gustas Grinbergas.

Pierwszy dzień weekendowych zmagań BABY ROKA przebiegał pod dyktando Dominika Garbaciaka. Po raz pierwszy w swojej wyścigowej karierze na podium, tuż za Garbaciakiem stanął Adam Piszczako. Sobotnie zmagania, tytułem podium podsumował również Maciek Banaś. Oba niedzielne wyścigi wygrał lider klasyfikacji generalnej- Kacper Rogala. Przez cały dzień, w czołówce towarzyszył mu zwycięzca poprzedniej rundy- Dominik Garbaciak, oraz Karol Panek. W klasyfikacji generalnej Garbaciaka wyprzedza Panek, tuż po Rogali.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze