Idalia Czarnocka szybsza od kartingowców ROK Cup Poland

04 czerwca 2014
Aż 74 zawodników wystartowało w V i VI rundzie ROK Cup Poland, które odbyły się na kartodromie w Bydgoszczy. W kategorii Senior ROK dwa wyścigi wygrała Idalia Czarnocka, która okazała się szybsza od swoich kolegów kartingowców.

Tradycyjnie już najliczniejszą obsadę miała kategoria Mini ROK, w której rywalizowało 27 zawodników. Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień zawodów zdominował Jan Galeja (AK Leszczyński), który w pięknym stylu wygrał wszystkie cztery wyścigi i zdobył komplet punktów do klasyfikacji Pucharu. Kilka ciekawych pojedynków oglądano także w kategorii Junior ROK. Niestety, na starcie zabrakło Jana Antoszewskiego (AK Wielkopolski), który podczas treningu w wyniku kolizji z jednym z rywali doznał kontuzji ręki. Dwa zwycięstwa w 5 rundzie tej kategorii odniósł Marcel Jastrzębowski (AK Morski).W powtórce dwukrotnie najszybszy był Pyłka przed Szymonem Szyszko (AK Morski) i Jastrzębowskim. Z kolei w kategorii Super ROK pierwszego dnia dwa zwycięstwa odniósł Wojciech Stadnik (WalRav), ale w VI rundzie triumfował Sławomir Murański (TMSM Sparta Wrocław).

Idalia Czarnocka szybsza kartingowców ROK Cup Poland w klasie Senior ROK

fot. ROK Cup Poland

Podczas rywalizacji zawodników startujących w klasie Senior ROK doszło do małej niespodzianki. Pod nieobecność startującego za granicą lidera klasyfikacji Jana Krencisza (AK Wielkopolski), dwa wyścigi V rundy wygrała Idalia Czarnocka (AK Rzemieślnik), która tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugą lokatę zajął Mateusz Witkowski (AK Toruński), a trzecią Mikołaj Kaczmarek (AK Wielkopolski). Następnego dnia jedyna dama w tej kategorii ustąpiła miejsca jedynie Mateuszowi Witkowskiemu, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Jakub Korbela (AK Radomski). W punktacji prowadzi Krencisz (295 pkt.) przed Witkowskim (290) i Kaczmarkiem (269). Idalia Czarnocka (163 pkt.) zajmuje piąte miejsce.

Następne dwie rundy ROK Cup Poland odbędą się w dniach 14-15 czerwca w Toruniu.

Idalia Czarnocka szybsza kartingowców ROK Cup Poland w klasie Senior ROK

fot. ROK Cup Poland

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!