Hyundai Tucson nowej generacji zaprezentowany w całej okazałości. Zobaczcie zdjęcia!

Hyundai zaprezentował Tucsona nowej generacji. Model ten oferuje największy w segmencie wybór zelektryfikowanych napędów, w tym klasyczny hybrydowy, hybrydowy plug-in oraz hybrydowy 48V. Zobaczcie na zdjęciach jak się prezentuje!

Nowy Tucson to czwarta generacja bestsellera Hyundai. Ponad 7 milionów Tucsonów zostało sprzedanych na całym świecie od momentu wprowadzenia modelu na rynek w 2004 roku. 1,4 miliona sztuk sprzedano tylko w samej Europie.Hyundai Tucson to model globalny. Będzie produkowany w kilku fabrykach na całym świecie i jest trzecią generacją Tucsona, która będzie produkowana w Europie w fabryce Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) w Nošovicach. Tucson drugiej generacji był pierwszym modelem produkowanym w HMMC.

Samochód otrzymał większy i szerszy korpus niż jego poprzednik. Muskularna sylwetka łączy dynamiczne proporcje i ostre kąty z pełnymi powierzchniami, co nadaje progresywnego wyglądu. Tucson jest pierwszym SUV-em marki Hyundai, który został opracowany zgodnie z nową filozofią designu marki zwanej Sensuous Sportiness. Kierunek ten charakteryzuje harmonia pomiędzy czterema podstawowymi elementami: proporcjami, architekturą, stylistyką i technologią.

Hyundai Tucson nowej generacji zaprezentowany w całej okazałości. Zobaczcie zdjęcia!

Projektanci Hyundaia przy użyciu algorytmów geometrycznych i najnowocześniejszej technologii cyfrowej opracowali futurystyczne elementy designu. Otrzymany projekt wykorzystuje linie, powierzchnie, kąty i kształty, tworząc bezprecedensową, odważną estetykę projektu, nazwaną Parametryczną Dynamiką.

Najbardziej wyrazistym elementem projektu jest przedni grill w kolorze ciemnego chromu, w którym ukryto światła do jazdy dziennej. Po włączeniu świateł grill zmienia swój wygląd, dzięki najnowocześniejszej technologii półprzepuszczalnych luster. Sportową sylwetkę Tucsona podkreśla chromowana listwa o parabolicznym kształcie zakończona ostrymi krawędziami, która zaczyna się od lusterek bocznych, a kończy na słupku C.

Hyundai Tucson nowej generacji zaprezentowany w całej okazałości. Zobaczcie zdjęcia!

Elementy projektu high-tech wieńczy gładkie szklane logo Hyundai, które wygląda na trójwymiarowe, ale w rzeczywistości nie wystaje z zewnętrznej powierzchni, w od różnieniu od tradycyjnych emblematów stosowanych przez producentów samochodów.

Klienci Tucsona mogą wybierać spośród dziewięciu kolorów nadwozia, w tym trzech nowych: Shimmering Silver, Amazon Grey i Teal. Ponadto. Opcja kontrastowego dachu w kolorze Phantom Black lub Dark Knight oferuje Klientom jeszcze większe możliwości personalizacji.

Pionowa forma w pełni wkomponowanej konsoli środkowej została zainspirowana wodospadem. Dwie srebrne listwy ozdobne biegnące od środka deski rozdzielczej do tylnych drzwi harmonijnie łączą się z wysokiej klasy materiałami utrzymanymi w neutralnych odcieniach.

Hyundai Tucson nowej generacji zaprezentowany w całej okazałości. Zobaczcie zdjęcia!

Na nowy design wnętrza składają się obniżone wyświetlacze zegarów i odsłonięty zestaw wskaźników. W ten sposób uporządkowano powierzchnię i zwiększono poczucie przestronności. Szeroki grzbiet deski rozdzielczej płynnie łączy się z drzwiami, przyjemnie otaczając pasażerów. W pełni cyfrowy dualny kokpit składa się z nowego 10,25-calowego wyświetlacza cyfrowych zegarów i 10,25-calowego ekranu systemu multimediów i nawigacji. Przestrzeń wnętrza jest intuicyjna i zoptymalizowana pod kątem zaawansowanych technologii. Przykładowo, schematy kolorystyczne cyfrowych zegarów zmieniają się w zależności od wybranego trybu jazdy.

Trzystrefowa klimatyzacja teraz jest dostępna nie tylko dla pasażerów z przodu pojazdu, ale także dla pasażerów na tylnych siedzeniach. Ponadto wentylowane fotele przednie i podgrzewane fotele przednie i tylne zapewniają dodatkowy komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

 Pojemność bagażnika została zwiększona o 33 do 107 litrów, w zależności od wybranej wersji wyposażenia i układu napędowego, oferując łącznie do 620 litrów na bagaż przy rozłożonych siedzeniach i do 1799 litrów przy złożonych siedzeniach.

Tucson jest wyposażony w ulepszony system siedmiu poduszek bezpieczeństwa, który obejmuje nową poduszkę bezpieczeństwa pomiędzy fotelami w pierwszym rzędzie, unikatową w tym segmencie. Zapobiega to zderzeniu się pasażerów z pierwszego rzędu w przypadku kolizji, minimalizując ryzyko poważnych obrażeń. W przypadku wyzwolenia poduszek bezpieczeństwa w wyniku zderzenia czołowego lub bocznego, system pokolizyjny włącza hamulce awaryjne, aby zmniejszyć ryzyko ewentualnego wtórnego zderzenia.

Kolejną nową funkcją jest inteligentny asystent ostrzegania o ograniczeniach prędkości (ISLA). Oprócz wyświetlania ograniczeń prędkości na ekranie nawigacji, ISLA automatycznie dostosowuje prędkość Tucsona Nowej Generacji, tak aby kierowcy przypadkowo nie przekroczyli dozwolonej prędkości.

Dostępne funkcje bezpieczeństwa aktywnego i wspomagania Hyundai SmartSense:

 • Asystenta unikania kolizji czołowych (FCA) z funkcją Junction Turning
 • Ostrzeganie o odjechaniu poprzedzającego pojazdu (LVDA)
 • Asystent jazdy autostradowej (HDA)
 • Inteligentny tempomat oparty na nawigacji (NSCC-C)
 • Inteligentny asystent ostrzegania o ograniczeniach prędkości (ISLA)
 • System monitorowania martwego (BCW)
 • Aktywny system monitorowania martwego pola (BCA)
 • Funkcja bezpiecznego wysiadania (SEW)
 • Asystentem zdalnego parkowania (RSPA)
 • System kamer 360° (SVM)
 • Funkcja wyświetlanie widoku z martwego pola (BVM)
 • System monitorowania tylnej kanapy (ROA)
 • System podążania na pasie ruchu (LFA)
 • Asystentem utrzymywania pasa ruchu (LKA)
 • System monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW)
 • Ostrzeganie o ruchu poprzecznym (RCCW)
 • Asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCA)
 • Asystent świateł drogowych (HBA)

Hyundai opracował szeroki wybór kół do Tucsona. Do wyboru dostępne są 17-, 18- lub 19-calowe felgi aluminiowe. Dostępne opony zostały wyselekcjonowane w ścisłej współpracy z czołowymi producentami opon Continental i Michelin, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów takich jak komfort, izolacja od hałasu drogowego, czy właściwości jezdne. 

Hyundai Tucson nowej generacji zaprezentowany w całej okazałości. Zobaczcie zdjęcia!

Tucson Nowej Generacji został opracowany z myślą o redukcji emisji spalin bez rezygnacji z przyjemności z jazdy. Wersja hybrydowa składa się z nowego silnika Smartstream o pojemności 1,6 litra T-GDI (z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem benzyny) oraz silnika elektrycznego o mocy 44,2 kW oraz polimerowego akumulatora litowo-jonowo o pojemności 1,49 kWh. Występuje z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów (6AT) i jest dostępny z napędem na dwa lub cztery koła. Jest to najmocniejszy system w gamie całkowicie nowego układu napędowego Tucsona, z łączną mocą 230 KM i momentem obrotowym 350 Nm, co oznacza, że ​​oferuje niską emisję spalin bez uszczerbku dla przyjemności z jazdy.

Silnik benzynowy 1.6 T-GDI Smartstream o mocy 150 KM jest dostępny z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na cztery lub dwa koła. Natomiast silnik Diesla 1.6 CRDi Smartstream o mocy 115 KM połączono z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na dwa koła.

Silnik 1.6 T-GDI Smartstream będzie wyposażony w technologię CVVD (Continuously Variable Valve Duration) firmy Hyundai. CVVD optymalizuje osiągi silnika i oszczędność paliwa, będąc jednocześnie przyjaznym dla środowiska. Technologia sterowania zaworami reguluje czas otwarcia i zamknięcia zaworu w zależności od warunków jazdy. Jest to jedyny system, który w zależności od warunków może zmieniać czas otwarcia zaworu podczas jazdy.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze