Hyundai Tucson nowej generacji przeszedł testy drogowe. Zobaczcie zdjęcia w kamuflażu!

Przed rynkowym debiutem Tucson nowej generacji przeszedł wymagające testy drogowe. Podczas testów sprawdzane było prowadzenie i komfort jazdy oraz ogólna jakość. Zobaczcie jak się prezentuje w kamuflażu!

Po fazie intensywnego rozwoju w ośrodkach testowych Hyundaia, na poligonach doświadczalnych i drogach na całym świecie, tuż przed rynkowym debiutem Tucson został poddany finalnym szlifom na czeskich i austriackich drogach.

Jest to pierwsza generacja tego modelu zaprojektowana z uwzględnieniem nowej filozofii designu marki Hyundai Sensuous Sportiness. Przyjemność z prowadzenia zapewniono dzięki palecie responsywnych silników i skrzyń biegów w połączeniu z praktycznymi w codziennym użytkowaniu elementami, począwszy od napędu na cztery koła po możliwość holowania przyczep.

Hyundai Tucson nowej generacji przeszedł testy drogowe. Zobaczcie zdjęcia w kamuflażu!

W ostatnich miesiącach Tucson był dopracowywany i testowany w Europie. Został poddany testom trwałości i próbom dynamicznym na najbardziej wymagającym torze wyścigowym na świecie, słynnej północnej pętli Nürburgringu. Przeszedł również rygorystyczne testy drogowe w całej Europie począwszy od skrajnych zimowych warunków w Szwecji, poprzez holowanie przyczep w Alpach, kończąc na upalnym południu Hiszpanii.

W trakcie testów na specjalnym poligonie w Czechach, Tucson musiał udowodnić swoją jakość w ekstremalnych warunkach. System napędu na cztery koła, system rozdziału momentu obrotowego, sterowanie sprzęgła i wzrost momentu obrotowego przy niskich prędkościach zostały sprawdzone i przetestowane w najróżniejszych warunkach. 

Hyundai Tucson nowej generacji przeszedł testy drogowe. Zobaczcie zdjęcia w kamuflażu!

Na przykład na wymagających drogach, inżynierowie Hyundaia sprawdzili ogólną sztywność konstrukcji nadwozia, otwierając wszystkie drzwi, tylną klapę i panoramiczny dach, w sytuacji z dwoma kołami na ziemi i dwoma kołami znajdującymi się po przekątnej w powietrzu. Podczas tego testu drzwi zostały zamknięte bez najmniejszych problemów, co potwierdziło wysoką sztywność nadwozia. Na nierównych nawierzchniach inżynierowie zidentyfikowali nietypowe dźwięki wydawane przez samochód w określonych warunkach i zredukowali je.

Inżynierowie wjechali samochodem również do wody, aby sprawdzić, czy elementy takie jak osłony podwozia i osłony kół będą działać prawidłowo po przejeździe po wodzie, nawet przy wyższych prędkościach. Ponadto zbadali, czy model bez problemu brodzi w wodzie o głębokości od 20 do 30 centymetrów. Hamulec postojowy, systemy Autohold i asystent zjazdu ze wzniesienia także musiały udowodnić swoją wytrzymałość na stromych wzgórzach o nachyleniu od 30 do 45 procent.

Hyundai Tucson nowej generacji przeszedł testy drogowe. Zobaczcie zdjęcia w kamuflażu!

Po udowodnieniu jakości w Czechach, Tucson musiał zademonstrować swoje możliwości holowania w austriackich Alpach. Inżynierowie Hyundaia zabrali Tucsona Nowej Generacji z przyczepą na trudną trasę u podnóży góry Grossglockner, testując zachowanie pojazdu podczas holowania przyczepy w trakcie pokonywania podjazdów, zjazdów i ostrych zakrętów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze