Hyundai IONIQ 5 – producent zapowiada nowy model. Zobaczcie film!

Hyundai ujawnił zwiastun nowego modelu IONIQ 5. Ten pierwszy samochód elektryczny submarki IONIQ zadebiutuje na początku 2021 roku.

Bazujący na koncepcie elektrycznego samochodu ‘45’, IONIQ 5 będzie pierwszym samochodem wykorzystującym globalną platformę modułową E-GMP, zaprojektowaną specjalnie dla samochodów elektrycznych.

30-sekundowy film zatytułowany „The New Horizon of EV” został zainspirowany szczegółami wyglądu nowego modelu IONIQ 5. W filmie zobaczymy piksele i kropki, które zbiegają się tworząc przestrzeń reprezentującą nową erę elektromobilności.

Zwiastun rozbudzi oczekiwania i ciekawość, poprzez zaakcentowanie trzech „extra” wyjątkowych elementów nowego modelu. „Extra Power for Life” zwraca uwagę na możliwość dwukierunkowego przesyłania energii. „Extra Time for You” podkreśla możliwość szybkiego ładowania, „Extraordinary experience” wskazuje nadchodzące nowe funkcje.

Film pojawił się po tym, jak Hyundai w sierpniu 2020 roku ogłosił, że wprowadzi na rynek submarkę IONIQ. Pod submarką IONIQ wprowadzona zostanie rodzina elektrycznych modeli Hyundai, w tym średniej wielkości CUV IONIQ 5 na początku 2021 roku, a następnie sedan IONIQ 6 oraz duży SUV IONIQ 7.

Najnowsze

MV Agusta Superveloce Alpine – limitowany motocykl o mocy 147 KM

Marka MV Agusta nawiązała współpracę z Alpine, kultowym francuskim producentem samochodów sportowych i wyścigowych, aby wspólnie zaprojektować i wprowadzić do produkcji limitowaną serię 110 motocykli zainspirowanych modelem A110.

Model Superveloce Alpine jest wyposażony w kultowy 3-cylindrowy, rzędowy silnik MV Agusta o mocy 147 KM przy 13 tys. obr./min. Maksymalna prędkość jednostki wynosi ponad 240 km/h. Dodatkowo dostępny będzie szeroki wybór akcesoriów zaprojektowanych specjalnie z myślą o limitowanej edycji. Motywy graficzne, detailing oraz akcesoria są ozdobione charakterystycznym emblematem Alpine.

MV Agusta Superveloce Alpine

Błękitny kolor motocyklu Superveloce Alpine to odcień, w którym dostępny jest obecnie model A110. Umieszczone wysoko na owiewkach emblematy „A” nawiązują do oryginalnego detailingu modelu A110, a czarne siedzisko obite materiałem Alcantara zdobią charakterystyczne błękitne przeszycia i laserowo wycięte czarne obramowania.

Aby podkreślić, że motocykl jest owocem współpracy dwóch marek, które są częścią dziedzictwa narodowego swoich krajów, po obu stronach błotnika umieszczono francuską i włoską flagę.

MV Agusta Superveloce Alpine

Model Superveloce Alpine będzie dostępny w salonach autoryzowanej sieci sprzedaży MV Agusta. Ceny zaczynają się od 36,3 tys. euro i obejmują Zestaw wyścigowy.

Najnowsze

Kierowca Passata zapomniał, że ma lusterka i kolizja gotowa

Szczerze mówiąc manewr kierowcy Passata nie jest dla nas jakimś zaskoczeniem. Wielu kierowców wykonuje podobne, a potem są bardzo zdziwieni, że na drodze są też inne pojazdy.

Sytuacja można powiedzieć klasyczna. Kierowca Passata wjeżdżał na drogę z pierwszeństwem, korzystając z pasa rozbiegowego. Ale on nie mógł po prostu wjechać. Przed nim znajdowała się Skoda, a na prawym pasie sznur innych pojazdów. Przecież nie będzie za nimi się snuł, prawda?

Nieuważny kierowca doprowadził do kolizji. Hejt wylał się na ofiarę!

Dlatego jednym płynnym ruchem wskoczył na lewy pas, prosto pod koła auta z kamerą. Autor nagrania ostro hamował, ale było już za późno. Na szczęście zderzenie nie było groźne.

Kilka drobnych błędów i było o krok od karambolu

Komentatorzy zwracają jednak uwagę autorowi, że sam też nie był do końca w porządku. Zarzucają mu, że jechał z dużą prędkością w przekonaniu, że to inni muszą uważać na niego. Nie tak działa ruch drogowy. Pojawia się też przytyk do tego, że autor nie rozumie pojęć, którymi operuje. W opisie nagrania czytamy (pisownia oryginalna):

Jeśli nie wiesz jak włączać sie do ruchu to najlepiej nie rób tego w ten sposób, jesli chcesz sie włączyc to gaz do dechy a nie ecodriving uprawiać wtedy takie sytuacje nie miały by miejsca

Komentujący ma rację – Passat  nie włączał się do ruchu. Taki manewr wykonujemy na przykład wyjeżdżając z parkingu albo drogi gruntowej. Wyjeżdżanie z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem przejazdu, nie jest włączaniem się do ruchu.

Najnowsze

Nasz znajomy rowerzysta dopiął swego – doprowadził do dwóch kolizji za jednym zamachem!

Wielokrotnie pisaliśmy, że nasz znajomy rowerzysta swoim skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadzi do nieszczęścia. Niestety mieliśmy rację.

Autor nagrania jechał, jak to ma w zwyczaju – drogą krajową na rowerze. Jechał po zmroku, co stanowi dodatkowe zagrożenie. Widzieliśmy już wiele nagrań takiej sytuacji i zawsze porusza się on nie poboczem (czego wymagają od niego przepisy) lecz prawym pasem.

Czy nasz znajomy rowerzysta chce zginąć na drodze? Z pewnością się stara, by do tego doszło

Takie zachowanie musiało kiedyś przynieść skutek i przyniosło. Kierująca osobówką zauważyła rowerzystę bardzo późno i gwałtownie skręciła kierownicą, żeby nie zabić tego… skrajnie nieodpowiedzialnego osobnika. Który celowo sprowadza zagrożenie na siebie i innych. Oglądając to co wyprawia na drogach, nie pozostawia wątpliwości, że wszystko co robi, robi z pełną premedytacją.

Czy za ten filmik nasz znajomy rowerzysta stanie przed sądem?

I jeszcze ma czelność pouczać kierującą, żeby nie dzwoniła na policję, bo dostanie mandat. Przecież tylko uratowała mu życie, ryzykując własnym. Później pokazuje obraz z tylnej kamery, na którym dokładnie widać jak doszło do zdarzenia. Dla niego oczywiście to tylko dowód na to, że kierująca niedostatecznie koncentrowała się na drodze!

Nasz znajomy rowerzysta znów się naraża, ale pretensje oczywiście kieruje do innych

Jakby nieszczęść było mało, inne samochody zaczęły się zatrzymywać na widok rozbitego pojazdu. Czy ci kierowcy uważali, że stoją na jakiejś polnej drodze? To jest trzypasmowa droga krajowa – miejsce kolizji należy zabezpieczyć, ustawić odpowiednio daleko trójkąt ostrzegawczy, a nie zatrzymywać się na środku i przechadzać! Na to wszystko nadjechał kolejny nierozgarnięty kierowca, który postanowił po prostu zatrzymać się na lewym pasie i to w sporej odległości od rozbitego pojazdu. Kierujący za nim nie przewidział podobnego zachowania i nie zdążył zahamować.

Najnowsze

Z kolejnej Tesli odpadł dach w czasie jazdy! Klienci powinni zacząć się bać?

Na temat Tesli można powiedzieć wiele dobrego, ale nawet najwięksi entuzjaści marki pochmurnieją, kiedy porusza się kwestię jakości wykonania. Z tą bywa bardzo różnie, a do tego dochodzą regularnie pojawiające się przypadki odpadania różnych elementów samochodu w czasie jazdy.

Najnowsza taka sytuacja miała miejsce w Chinach i dotyczyła Modelu S. Przypadkowy kierowca nagrał moment, w którym Tesla wyprzedziła go, a kilka sekund później widać, jak oderwał się od niej szklany panel. Szczęśliwie nie uderzył w żaden inny pojazd.

Tesla wbiła się w przewróconą ciężarówkę. Wina sławnego autopilota?

Producent skontaktował się po tym incydencie z właścicielem i dobra wiadomość jest taka, że auto miało niedawno wymieniany szklany dach, a naprawy nie wykonywał serwis Tesli. Zła wiadomość jest taka, że serwis który dokonał naprawy, choć działa jako firma zewnętrzna, ma autoryzację Tesli.

This is what it looks like when the roof flies off from r/teslamotors

Trwa wyjaśnianie co dokładnie doprowadziło do oderwania się dachu od samochodu. Nieoficjalnie mówi się, że mógł tu zaważyć prosty błąd – prawdopodobnie zbyt wcześnie oddano pojazd właścicielowi i w konsekwencji klej nie zdążył odpowiednio wyschnąć.

Szklany dach Tesli Model Y odpadł na autostradzie!

To już drugi przypadek, w którym z Tesli odpada szklany dach. Pierwszy był poważniejszy, ponieważ wtedy sprawa dotyczyła Modelu Y, który świeżo wyjechał z salonu.

Tesla 3 zafundowała kierowcy nie lada niespodziankę…”kierownica mi odpadła”!

Opisywaliśmy także przypadek Modelu 3, w którym odpadła kierownica. Pojawiały się też sygnały od właścicieli tego modelu, którym odpadł tylny zderzak w czasie jazdy, zwykle podczas pokonywania kałuży. Poniżej nagranie jednej z takich sytuacji.

Najnowsze