Hyundai i skomplikowana miłość

Miłość jest skomplikowana -dlaczego?  Wy pewnie odpowiedziałybyście mówiąc o emocjach, kompromisach i fantastycznemu uczuciu zakochania, a tymczasem tym razem chodzi o liczbę części i skomplikowaną budowę... nowego Hyundaia.

Rozebranie samochodu na części pierwsze w niecałe 40 sekund wydaje się niemożliwe. Tymczasem Hyundai pokazuje nam, że da się to zrobić – przynajmniej w reklamie. Przez 40 sekund uwijające się ludziki w czerwonych strojach niczym pomocnicy świętego Mikołaja demontują Hyundaia Genesis by swoją prace podsumować „Miłość jest skomplikowana”. A jest – bo przecież tu liczy się precyzja, bo samochód to coś więcej niż kupa metalu. Proste, metaforyczne i naprawdę warte obejrzenia!

 

Najnowsze

Maybach okiem David’a LaChapelle

Znany, kontrowersyjny artysta i niemniej znany samochód. Co wyszło z ich spotkania na planie zdjęciowym? Prawdziwa orgia!

Sylwester rodem z lat 30tych XX wieku – szał ciał i dwa piękne samochody marki Maybach: nowy, limitowany Zeppelin oraz DS8 – jego historyczny poprzednik. Niesamowite kadry, przepiękna faktura zdjęć i znani fotografowani (aktorzy The Munsters) to zasługa artysty David’a LaChapelle’a. Daivd LaChapelle, jeden z najbardziej cenionych i kontrowersyjnych światowych fotografów wprowadza markę Maybach w świat sztuki współczesnej. Jego „Exposure of Luxury” oraz „Berlin Stories” to mroczne i nasycone erotyzmem fotografie, w których samochód powinien grać główną rolę, moim zdaniem niknie jednak w tle…a szkoda. Przedstawiciele marki mówią jednak o wielkim sukcesie, może właśnie o to chodzi – by mówić.

Fotografie można oglądać na wystawie w Art Basel Miami Beach, później ruszą w tourne po świecie, ich kopie zawisną za to Niemczech w Daimler Art Collection.

Obejrzyjcie, jak przygotowywano sesję

Najnowsze

Samochód czy choinka?

Większość z nas ubiera na Święta choinki, ale są i tacy, którzy kochają samochody tak bardzo, że ubierają właśnie je. Zobacz najpiękniejszy Christmas Truck 2009 roku!

 

To nie choinka w kształcie samochodu!
fot. Dvice

Dawno, dawno temu, a może jednak nie tak bardzo dawno; w 1984 roku Kris Marshall z amerykańskiego stanu Iowa zdecydował się uczcić Święta Bożego Narodzenia przyczepiając do maski swojego samochodu kilka lampek choinkowych. Pomysł spodobał się nie tylko innym użytkownikom drogi, ale i samemu autorowi, który postanowił dekorowanie samochodu włączyć do grona praktykowanych świątecznych tradycji. Z roku na rok samochód pana Marshalla coraz bardziej zaczął przypominać świąteczne drzewko. W tym roku na starym Chevrolecie mieści się już  3000 różnokolorowych lampek, zasilanych oddzielnym generatorem znajdującym się na tylnej klapie wozu. Samochód wygląda bajkowo – ale tylko w nocy! W dzień spowija go tabun drutów i przewodów, które nie przypominają niestety choinkowych łańcuchów. Mimo wszystko auto otrzymało w tym roku przyznany przez dziennikarzy tytuł „Christmas Truck”. Czy przyjedzie nim święty Mikołaj?

Źródło: Dvice

Najnowsze

Następni kierowcy podpisali kontrakty

Układanie puzzli trwa. Wiemy już w jakim zespole jeździć będą Heikki Kovalainen i Jarno Trulli.

Heikki i Jarno – czy to dobre połączenie?
fot. Mercedes/Toyota

Premier Malezji potwierdził dzisiaj w oficjalnym oświadczeniu, że Fin Heikki Kovalainen, Włoch Jarno Trulli i Malezyjczyk Fairuz Fauzy będą kierowcami zespołu Lotus F1 Racing  w sezonie 2010. Jak w każdym innym przypadku, także tutaj w ciągu ostatnich tygodni było wiele spekulacji wokół wyboru zawodników dla występującego pod flagą Malezji zespołu. Jak stwierdził szef teamu Tony Fernandes, taki dobór kierowców to kombinacja doświadczenia, wieku i pasji. Lotus przedstawił także swoje logo. Nowy malezyjski team, używać będzie nazwy Lotus na podstawie licencji  producenta samochodów Proton. Ciemnozielone tło, białe litery i żółty akcent różnią zdecydowanie nowy znak od  tego jaki posiadał legendarny zespół, w którym jeździły takie sławy jak Ronnie Peterson, Mario Andretti czy sam Ayrton Senna. Nadeszła więc nowa era Lotusa. Celem zespołu na sezon 2010 jest zdobycie najlepszej pozycji w stawce nowych zespołów.

Najnowsze

Daria Widawska w rajdzie terenowym – film

Zapraszamy do obejrzenia wykonanego specjalnie dla Motocainy filmu z wyprawy RMF Morocco Challenge, w którym udział wzieła znana z serialu "39 i pół" aktorka - Daria Widawska.

O rajdzie terenowym z udziałem Darii Widawskiej pisałyśmy wcześniej tu.

Dziś zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów z wyprawy, zmagań i trudów jakie napotkały aktorkę na trasie.

Najnowsze