Hybrydowe MINI – jazda pełna emocji

Jeśli wydaje Ci się, że SUV z napędem hybrydowym nie jest w stanie dostarczyć sportowych emocji, to znaczy, że nie poznałaś jeszcze MINI Countrymana SE ALL4. Najwyższa pora nadrobić zaległości i przekonać się, dlaczego hybrydowy SUV MINI warty jest bliższego poznania. Zostań z nami.

Zacznijmy od samego Countrymana – flagowego SUV-a MINI, docenionego przez nas – kobiety – za nietuzinkową stylizację, urzekające detale wnętrza, dynamikę, wszechstronność, duży bagażnik oraz poczucie bezpieczeństwa, jakie daje. Spośród całej rodziny MINI to właśnie Countryman jest tym, który najbardziej kocha przygody, nie boi się nierównych dróg i wysokich krawężników. Jest uzbrojony we wszystkie atuty SUV-a – dzięki nim bez problemu sprosta każdemu zadaniu, które przed nim postawisz.

Wyższy w porównaniu z tradycyjnymi hatchbackami czy sedanami prześwit Countrymana ułatwi Ci nie tylko zmagania z bezdrożami, ale też – a może przede wszystkim – da większą pewność oraz swobodę w starciach z licznymi przeszkodami, które czekają na Ciebie w mieście. Mimo świetnych aspektów praktycznych Countryman należy do tych bardziej kompaktowych SUV-ów, więc pozostanie bezproblemowy przy manewrach na parkingu w ciasnych uliczkach. Ale to dopiero początek historii, bo równie wiele, co sam Countryman, obiecuje oznaczenie SE. Rozszyfrujmy je!

MINI o dwóch sercach

Literka „S” jak sport w oznaczeniu SE mówi nam, że mamy do czynienia z mocniejszym, usportowionym Countrymanem. Takim, który energiczniej i entuzjastyczniej reaguje na Twoje komendy, jeszcze pewniej prowadzi się w zakrętach i, przede wszystkim, daje jeszcze więcej tej gokartowej frajdy z jazdy, o której wspomina MINI. Tak, mimo że mówimy o SUV-ie, to Countryman, podobnie jak wszystkie MINI, potrafi zaskoczyć sportowym charakterem, który manifestuje nie tylko detalami nadwozia i wnętrza, ale również emocjami, jakie zapewnia za kierownicą. A te emocje prowadzą nas do literki „E”.

„E” jak elektryczność, to clou całego zamieszania wokół Countymana SE ALL4. Oznacza, że w Countrymanie biją dwa mocne serca – spalinowe oraz elektryczne. Innymi słowy, „E” oznacza napęd hybrydowy, a więc taki, w którym moc nie płynie jedynie z silnika spalinowego, ale również z mocnego silnika elektrycznego. Takie połączenie zapewnia świetne, sportowe osiągi i zużycie paliwa, które przy codziennej jeździe po mieście może wynosić… 0 (słownie: zero) litrów. Jak to możliwe? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Countryman SE – sport i emocje

Hybrydowe MINI Countryman SE All4 nie jest zwykłą hybrydą. To najwyższy stopień wtajemniczenia w hybrydowy napęd. Mowa o hybrydzie typu plug-in (w skrócie PHEV), a więc takiej, do której energię elektryczną możesz dostarczać z zewnętrznego źródła prądu (np. podczas ładowania w domu z tradycyjnego gniazdka 230 V). Hybrydowy Countryman ma akumulatory o pojemności większej niż zwykłe hybrydy oraz mocny silnik elektryczny, który bez problemu może wziąć na siebie zadanie napędzania samochodu. A to sprawia, że hybrydowym MINI Countrymanem możesz jeździć wyłącznie na silniku elektrycznym – w ciszy i spokoju, jak w samochodzie elektrycznym – na dystansie około 60 km. Osiągi zapewnione przez silnik elektryczny pozwalają sprawnie poruszać się po mieście i cieszyć się zużyciem paliwa na poziomie zera litrów.

Zalety napędu hybrydowego w Countrymanie SE wcale nie kończą się na możliwości bezemisyjnej jazdy. Właściwie to dopiero ich początek. Jeśli tylko chcesz, Countrymanem możesz poruszać się przy wykorzystaniu obydwu silników – w trybie hybrydowym. Wówczas hybrydowy układ MINI Countrymana oferuje aż 220 KM mocy i przyspieszenie do 100 km/h na poziomie 6,8 s. To osiągi porównywalne z najmocniejszym, 306-konnym, najbardziej sportowym MINI Countrymanem John Cooperem Worksem. Innymi słowy, przy starcie spod świateł zostawiasz w tyle większość kierowców.

ALL4, czyli pewność i bezpieczeństwo w Countrymanie SE

Zastanawiasz się pewnie, gdzie jest haczyk. Cóż… nie ma. Musisz jednak pamiętać, że jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał hybrydowego Countrymana SE i cieszyć się jego osiągami oraz  bezemisyjną jazdą, powinnaś mieć możliwość łatwego ładowania samochodu w domu każdego wieczoru. Tak, aby każdy kolejny dzień – podobnie jak Ty – Countryman SE ALL4 zaczynał z akumulatorami naładowanymi do pełna.

Do wyjaśnienia został nam jeszcze jeden element ukryty pod nazwą ALL4. W słowniku MINI ALL4 oznacza wydajny napęd na wszystkie koła. Taki, który gwarantuje pewność za kierownicą oraz bezpieczeństwo niezależnie od warunków na drodze. Również taki, który pozwala bez obaw zjechać z utwardzonej drogi oraz w pełni wykorzystać świetne osiągi Countrymana SE i efektywnie przenieść całą spalinowo-elektryczną moc na asfalt.

Tym sposobem charakterystyka naszego głównego bohatera jest kompletna i zapewne już doskonale wiesz, czego możesz się spodziewać po MINI Countrymanie SE ALL4. Nie możemy jednak nie wspomnieć jeszcze o kilku aspektach. Bo przecież mowa o MINI, a MINI to również unikatowy design, rozbudowane możliwości personalizacji i moc nowych technologii we wnętrzu.

Countrymana SE – emocje nie tylko z jazdy

Pamiętaj o tym, że wybierając MINI Countrymana SE ALL4, to Ty stajesz się jego projektantką – kontrastujące z nadwoziem kolory dachu i lusterek możesz łączyć z wyścigowymi pasami na nadwoziu, dwukolorowymi felgami. Możesz też decydować o detalach wykończenia. Dzięki temu Twoje MINI Countryman pozostanie niepowtarzalne. Intrygujący design Countrymana przelewa się do wnętrza. Tutaj czekają na Ciebie efektowne elementy ozdobne na konsoli centralnej, dbałość o szczegóły oraz dostępna na życzenie miękka, skórzana tapicerka w kilku wariantach kolorystycznych.

Przyjemność i komfort podróżowania hybrydowym Countrymanem wspierają nowoczesne technologie – innowacyjne światła LED z funkcją automatycznej dezaktywacji świateł drogowych, szereg asystentów jazdy przydatnych zarówno w mieście, jak i w trasie, rozbudowany system multimedialny z Apple CarPlay, minimalistyczna cyfrowa tablica wskaźników czy przezierny wyświetlacz HUD. Te elementy docenisz już przy pierwszym kontakcie z Twoim Countrymanem.

Teraz wiesz już wszystko, MINI Countryman SE All4 nie ma już przed Tobą tajemnic. Modny, nietuzinkowy SUV, który dzięki napędowi hybrydowemu połączonemu z napędem na wszystkie koła zapewni jazdę pełną emocji, a te emocje wzbogaci o typowe dla MINI zalety w postaci oryginalnego designu i nowoczesnych technologii. Musisz poznać go bliżej!

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze