Husqvarna Vitpilen potwierdzona

Firma KTM potwierdziła dwa nowe motocykle, które pojawią się w 2017 roku pod marka Husqvarna.

Tak wynika z corocznego raportu KTM przeznaczonego dla inwestorów. Niewykluczone, że z tego powodu firma juz niebawem postanowi wyjść z giełdy. Konieczność sporządzania raportów odsłania plany firmy na najbliższe lata, co może pomóc konkurencji w planowaniu odpowiedniej strategii.

W najnowszym dokumencie można dotrzeć do informacji, że w 2017 roku na rynku pojawią sie dwie wersje Husqvarny Vitpilen. Pierwsze plotki o tym modelu pojawiły się już jakiś czas temu, ale nie było na ten temat żadnych konkretów. 

Firma KTM chce sprawić by do 2020 roku Husqvarna była jednym z trzech największych producentów motocykli w Europie, zaraz po marce KTM i BMW. Mają w tym pomóc nowe modele szosowe. Zagraniczne źródła donoszą, że w przyszłym roku zadebiutują modele 401 Vitpilen oraz 701 Vitpilen wraz z wersjami scrambler, czyli Svartpilen.

Najnowsze

W Strykowie powstaje tor samochodowy!

To dobra informacja dla wszystkich fanów motoryzacji, którzy poszukują bezpiecznego miejsca do sprawdzania swoich umiejętności za kółkiem. W Strykowie, koło Łodzi, powstaje nowy tor samochodowy.

Torów samochodowych jest w naszym kraju jak na lekarstwo. Dlatego każda informacja o takiej inicjatywie wzbudza dużo emocji. Kilka dni temu w sieci pojawiły sie informacje, że niedaleko Łodzi, w Strykowie powstaje prywatna inicjatywa lokalnych miłośników motoryzacji. 

Nowy tor powstaje ze środków prywatnych. Będzie to asfaltowa pętla o długości 1,5 km i szerokości od 8 do 12 metrów. Różnica poziomów na całej trasie wyniesie nawet 6,5 metra. Oprócz gładkiego asfaltu pojawią się tam dwie płyty poślizgowe i „szarpaki”, które symulują wywołanie poślizgu.

Pierwsze prace na działce już ruszyły. W najbliższym czasie zostanie położony asfalt, a samo otwarcie toru zaplanowano na lipiec. Do tego czasu powstanie cała infrastruktura wokół obiektu. Pomysłodawcy liczą, że tor będzie wykorzystywany do bezpiecznego doskonalenia techniki jazdy, a także do organizowania zlotów samochodów. 

Obiekt będzie wyposażony w nowoczesny system pomiaru trasy, podobny do Formuły 1. Wyniki będą wyświetlane na tablicy, a uczestnicy będą mogli rejestrować swoje osiągi za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej i porównywać je z innymi uczestnikami. 

Tor będzie można wynajmować na całe dni lub godziny. Również osoby indywidualne będą mogły z niego skorzystać i zapłacić za usługę kartą.

Oficjalne otwarcie toru zaplanowano na lipiec tego roku. Dużym atutem obiektu jest lokalizacja w odległości kilometra od węzła autostradowego w Strykowie, tuż przy zjeździe z DK71.

Najnowsze

W Łodzi powstają parkingi dla motocykli

To nowość w skali całego kraju. W Łodzi powstają pierwsze parkingi dla motocykli, na których zamiast jednego miejsca dla samochodu można postawić nawet trzy jednoślady.

Pierwsze miejsca do parkowania motocykli uruchomiono w Łodzi w poniedziałek. Pojawiły się one przy ul. Nawrot. Każde miejsce zostało wyposażone w uchwyt, który pozwoli na przypięcie jednośladu za koło.

Na jednym takim miejscu, dzięki parkowaniu po skosie zmieszczą się trzy motocykle. Kolejne miejsca parkingowe pojawią się w Łodzi przez następne dni. W sumie będzie ich dziewięć i znajdą się w okolicy takich ulic jak Piotrkowska, pl. Komuny Paryskiej, pl. Wolności, ul. Roosevelta, Narutowicza, Rewolucji, Struga, a także przy trasie W-Z.

W każdej lokalizacji zostaną uruchomione trzy miejsca motocyklowe. Łódzcy radni chcą przyciągnąć motocyklistów na Piotrkowską i sprawić by nie parkowali na tej ulicy.

Pomysł na takie parkingi przyszedł z Francji i Włoch. W Polsce takie rozwiązanie pojawiło się po raz pierwszy. Koszt wyznaczenia takiego miejsca nie jest duży, kosztuje raptem 9,5 tys. zł. Włodarze Łodzi zapowiadają, że pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu obywatelskiego. W razie sporego zainteresowania będą powstawać kolejne.

Najnowsze

Goodc

Tanya Muzinda – pierwsza mistrzyni motocross w Zimbabwe

Niepodległość dla Zimbabwe otworzyło przed czarnoskórymi sportowcami w tym kraju nowe możliwości. Dobrze wykorzystała je 12-letnia Tanya Muzinda.

Tanya jest najstarszą córką w rodzinie (ma dwoje rodzeństwa) i jako pierwsza w rodzinie mogła skorzystać z edukacji szkolnej oraz nowych możliwości, po przeprowadzeniu się ze wsi do miasta.

Jeszcze niedawno czarnoskóre dzieci w Zimbabwe nie mogły korzystać z obiektów sportowych, jednak po uzyskaniu niepodległości wszystko się zmieniło i mała dziewczynka mogła stać się najbardziej rozpoznawalną twarzą motocrossu.

 

Tanya dzięki wytrwałym treningom została mistrzynią motocross w ówczesnej Rodezji, a w 2015 roku – sportsmenką roku w kategorii Junior i w klasyfikacji łączonej dziewcząt i chłopców. 

Najnowsze

Goodc

Niesamowity motocyklowy pokaz włoskiej policji z lat 50-tych

W latach 50-tych różne departamenty rzymskiej policji łączyły swoje siły, by tworzyć niesamowitą choreografię na motocyklach. Wydarzenie obserwowały tłumy widzów i dygnitarzy.

1950 Italian Police Motorcycle Show (Rzym)

https://www.youtube.com/watch?v=Cvs5VeNrLqI 

1958 Obchody na Piazza di Siena rocznicy Korpusu Gwardii 

 

1959 Italian Police Motorcycle Show (Rzym)

 

Najnowsze