Husqvarna 900cc - nowe turystyczne enduro

16 maja 2011
Przejęta przez BMW Motorrad cztery lata temu Husqvarna postanowiła konkurować z KTM i Ducati zapowiadając prezentacje nowych modeli motocykli, których jednostką napędową na być silnik BMW o pojemności 900 ccm.
Dwucylindrowy silnik o pojemności 900 ccm.
fot. Husqvarna

Oficjalnie Husqvarna nie potwierdziła liczby nowych modeli, wiadomo jednak, że na pewno jeden z nich zadebiutuje w przyszłym roku.

Według założeń producenta nowy jednoślad ma mieć większą moc i wyższy maksymalny moment obrotowy, co ma zapewnić dużo frajdy z jazdy. Motocykl zostanie zaprojektowany przez Raffaela Zaccagnini, który był odpowiedzialny za projekt motocrossowych modeli Aprili, jak również prototyp Mille 3, który został zaprezentowany na EICMA 2010.

Motocykl będzie napędzany przez silnik o pojemności 900 ccm, który powstanie w wyniku zmodyfikowania motoru stosowanego w BMW F800R (o pojemności 798 ccm).  Modyfikacjom poddano układ dolotowy oraz wydechowy. Wprowadzono też drobne zmiany w skrzyni biegów.

 

 

Turystyczne enduro średniej wagi zostanie zaprezentowanena targach Eicma 2011, które odbędą się w listopadzie tego roku.

Model Mille 3, fot. Husqvarna

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!