Karolina Chojnacka

Huber Era, czyli samochód-hołd dla Lamborghini Aventador. Powstanie tylko 21 egzemplarzy

Huber Era powstał z okazji dziesięciolecia istnienia Lamborghini Aventador.

Huber jest konstruktorem samochodów  na zamówienie, z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, z międzynarodową siecią klientów złożoną z właścicieli super samochodów, którzy poszukują doskonałości i światowej klasy jakości, jeśli chodzi o udoskonalanie swoich pojazdów.

Teraz Huber świętuje zakończenie produkcji Lamborghini Aventador liftingiem tego włoskiego supersamochodu.

Huber Era
Huber Era, fot. materiały prasowe / Huber

Misją założycielską Hubera było stworzenie jedynych w swoim rodzaju projektów. Przez lata firma opracowała i rozwinęła różnorodną kolekcję gotowych do produkcji projektów. Zespół dąży teraz do wprowadzenia wielu z nich na drogi i, jak wyjaśnia Huber:

Era to dopiero początek szeregu projektów, które chcemy zrealizować.

Huber Era
Huber Era, fot. materiały prasowe / Huber

Huber Era został oficjalnie zaprezentowany na na trawniku dawnej rezydencji Davida i Victorii Beckhamów, Rowneybury House w prestiżowym angielskim Hertfordshire. Podczas odsłonięcia samochodu był obecny Fabio Lamborghini, zapewniający, że jest pod ogromnym wrażeniem Ery.

Era, nazwany tak z okazji dziesięciu lat istnienia Lamborghini Aventador, oddaje hołd oryginalnemu DNA Aventadora. Tworząc ten samochód, Huber dąży do wprowadzenia nowego sposobu myślenia o rynku części zamiennych w projektowaniu samochodów.

Huber Era
Huber Era, fot. materiały prasowe / Huber

Projekt jest całkowicie niezależny od Lamborghini. Nowe pokolenie projektantów kieruje się powszechnym zrozumieniem, że rynek posprzedażowy może zastosować nowe elementy estetyczne i funkcje w technikach studiów projektowych OEM, aby stworzyć nową, ulepszoną wersję niektórych z najbardziej szanowanych supersamochodów na świecie. Unikalne przedsięwzięcie projektowe firmy z Dubaju polega na zastąpieniu przedniego i tylnego zderzaka całkowicie nowym wzorem z włókna węglowego:

Era powinna przypominać nam, jak bardzo wszyscy podziwialiśmy Aventadora, gdy został wprowadzony na rynek w 2011 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze