Honda S2000 – nowy model w drodze?

Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów Hondy S2000. Istnieje prawdopodobieństwo, że kultowy roadster powróci niebawem na drogi. Znamy pierwsze szczegóły!

Dotychczasowa odsłona Hondy S2000 ma już swoje lata. Samochód zadebiutował w 1999 roku z okazji 50. urodzin firmy Honda. Dwuosobowy roadster szybko podbił serca kierowców za sprawą jednostki o mocy 240 KM przekazującej napęd na tylną oś.

Dwulitrowy silnik był na owe czasy nowinką techniczną. Bez użycia turbodoładowania udało się bowiem wydobyć maksymalną moc 120 KM z jednego litra pojemności, a jednostka „kręciła się” do 8200 obr./min. Honda S2000 wyposażona w sześciobiegową skrzynię ręczną rozwijała prędkość maksymalną 240 km/h. Od 0 do 100 km/h rozpędzała się w 6 sekund. 

Auto produkowano przez dekadę, a w tym czasie wyjechało na drogi 112 636 egzemplarzy japońskiego roadstera. W 2009 roku zakończono produkcję i od tamtej pory co jakiś czas słyszymy kolejne doniesienia o nowym modelu.

W przyszłym roku Honda obchodzi 70. rocznicę powstania. Być może z tej okazji producent skusi się na kolejną odsłonę tego modelu. Tym bardziej, że po wielu latach nieobecności wchodzi na rynek zupełnie nowy model NSX.

Gdyby pomysł na S2000 otrzymał zielone światło, to pod maską zamelduje się dwulitrowa jednostka benzynowa wyposażona w dwie turbosprężarki. Jedna będzie napędzana elektrycznie, a druga konwencjonalnie. Dzięki temu uda się wydobyć aż 320 KM, a konstrukcja silnika będzie pozbawiona tzw. turbodziury.

Jednak na razie to tylko spekulacje. Na więcej informacji na temat kultowego roadstera musimy jeszcze poczekać.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze