Quantcast
Daria Mikólska

Honda CB1100 Hawk – nowy retro naked

Oferta Hondy dla fanów motocykli w stylu retro aktualnie nie powala. Jednak jest cień szansy, że niebawem pojawi się nowa propozycja. Honda CB1100 Hawk to bardzo ciekawy projekt zasilany jednostką z modelu Africa Twin.

Honda pożegnała niedawno model CB1100 EX. W związku z tym gama japońskiego producenta pod kątem stylowych maszyn ocierających się o styl retro zamyka się na CB1000 R. Jednak kilka dni temu pojawiło się światełko w tunelu.

Honda CB1100 Hawk
Honda CB1100 Hawk (fot. Young Machine)

Japońskie media donoszą na temat wersji Hawk. Dziennikarze magazynu Young Machine poinformowali, że Honda planuje wprowadzić do oferty motocykl retro napędzany silnikiem prosto z modelu Africa Twin.

Dzięki temu w ofercie japońskiego producenta pojawiłyby się dwa retro modele w ofercie, o dwóch zupełnie różnych charakterach. Nowemu motocyklowi będzie daleko do sportowych emocji, a bliżej do takich legend jak CB1100 EX czy CB750.

Honda CB1100 Hawk
Honda CB1100 Hawk (fot. Young Machine)

Honda CB1100 Hawk – nawiązanie do klasyka

Na japońskiej stronie pojawiła się wizualizacja modelu Honda CB1100 Hawk w skórze cafe-racera. Niewykluczone, że byłby to jeden z wariantów nowego modelu. Nazwa Hawk odwołuje się do motocykla, który pod koniec lat 70. Ubiegłego wieku pojawił się na kilku rynkach – chodzi o CB400T.

Honda CB400T
Honda CB400T

Wprawne oko zauważy mocne nawiązanie do modelu CB4 Interceptor prezentowanego w 2017 roku. Koncept miał być wskazówką, w którym kierunku będzie podążać rozwój japońskiej marki. Właśnie wtedy narodziła się linia Neo Sports Cafe, która objęła model CB1000 R.

Honda CB4 Interceptor
Honda CB4 Interceptor

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze