Hollywoodzki aktor Michael Fassbender powalczy w pucharze Supercup

Do grona kierowców startujących w ten weekend w kolejnej rundzie Porsche Mobil 1 Supercup dołączy szczególny gość: hollywoodzki aktor Michael Fassbender za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup powalczy z zawodnikami międzynarodowego pucharu markowego, odbywającego się jako wsparcie Grand Prix Hiszpanii Formuły 1.

Fassbender przeszedł profesjonalny program szkoleniowy Porsche pod kątem startów w wyścigach. Najpierw ukończył krótkie szkolenie w ramach Porsche Driving Experience, za kierownicą 485-konnego Porsche 911 GT3 Cup. Po awansie do Porsche Racing Experience i startach w wyścigach Porsche Sports Cup ten urodzony w Heidelbergu aktor rozpoczął niedawno swój debiutancki sezon w ELMS, w prywatnej ekipie klientów Porsche – Proton Competition. W ubiegły weekend zakończył czterogodzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps (Belgia) na czwartym miejscu w klasie GTE. Kokpit 510-konnego Porsche 911 RSR dzielił wówczas z fabrycznymi kierowcami Porsche: Richardem Lietzem (Austria) i Felipem Fernándezem Laserem (Niemcy).

Znam Michaela Fassbendera z filmu »X-Men«. Fajnie jest rywalizować na torze z tak znanym aktorem. I wspaniale jest go gościć w Porsche Mobil 1 Supercup – powiedział Dylan Pereira (BWT Lechner Racing), aktualny lider mistrzostw. W czwartej i piątej rundzie na torze Silverstone Luksemburczyk stracił część swojej przewagi nad Larrym ten Voordem (Holandia/Team GP Elite) i Juniorem Porsche Ayhancanem Güven (Turcja/Martinet by Alméras). Circuit de Catalunya odpowiada mi bardziej niż tor Grand Prix w Anglii. Myślę, że w Barcelonie wrócę do zwycięskiej formy. – zapowiedział Pereira.

Hollywoodzki aktor Michael Fassbender powalczy w pucharze Supercup

Szósta runda Porsche Mobil 1 Supercup wystartuje w niedzielę (16 sierpnia) o godzinie 12:30 czasu lokalnego (CEST). Fani mogą śledzić rywalizację za pośrednictwem transmisji na żywo, na stronie F1TV.formula1.com.

Porsche Mobil 1 Supercup, runda 6., Barcelona (Hiszpania; godziny CEST)
Piątek, 14 sierpnia: 17:55-18:40 – trening
Sobota, 15 sierpnia: 13:45-14:15 – kwalifikacje
Niedziela, 16 sierpnia: 12:30 – wyścig (14 okrążeń)

Porsche Mobil 1 Supercup, klasyfikacja po 5 z 8 wyścigów
1. Dylan Pereira (Luksemburg/BWT Lechner Racing), 97 punktów
2. Larry ten Voorde (Nowa Zelandia/Team GP Elite), 93 punkty
3. Ayhancan Güven (Turcja/Martinet by Alméras), 80 punktów
4. Jaxon Evans (Nowa Zelandia/BWT Lechner Racing), 62 punkty
5. Florian Latorre (Francja/CLRT), 54 punkty
6. Marvin Klein (Francja/Martinet by Alméras), 52 punkty

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze