Hołd dla człowieka, hołd dla sportowca

W hołdzie dla tragicznie zmarłego w zeszłym roku zawodnika MotoGP Marco Simoncelliego, brytyjski zespół Rainband nagrał utwór pod tytułem "Rise Again".

Premiera utworu, stworzonego w celu zadeklarowania pamięci i ogromnego szacunku dla włoskiego zawodnika, miała miejsce 17 czerwca, a cały dochód zebrany ze sprzedaży singla zostanie przeznaczony na budowę domów opieki dla ludzi niepełnosprawnych, z którymi zawodnik miał zawsze stały  kontakt i oferował im pomoc. Teraz zajmie się tym utworzona po jego śmierci Fundacja Marco Simoncelliego.

Teledysk do piosenki „Rise Again” nakręcony został w rodzinnej miejscowości zawodnika – Coriano we Włoszech, a ponadto zawiera prywatne nagrania z jego przeszłości, dotąd nigdy nie publikowane. Wszystko to zostało zrealizowane dzięki ojcu Paolo i narzeczonej Kate, którzy chcieli, by świat poznał Marco nie tylko jako zawodnika MotoGP.

Marco Simoncelli. Takiego go zapamiętamy
fot. fone.blox.pl

„Nasza rodzina uwielbiała Marco jako zawodnika wyścigowego, szczególnie moich dwóch bratanków, Jake i Rocco. Byli bardzo smutni, kiedy Simoncelli zginął w wypadku. Jako wujek nie mogłem znaleźć odpowiednich słów pocieszenia w tamten dzień” – mówi Martin Finnigan, leader zespołu The Rainband.

„Poleciałem do Coriano i spędziłem tam kilka dnia z Paolo i Kate. Od momentu, kiedy usłyszeli piosenkę, chcieli jak najbardziej pomóc w realizacji tego projektu. Teraz wydajemy całość i wszystkie pieniądze trafią do Fundacji. To niesamowite przedsięwzięcie, dotyczące niesamowitego człowieka. Jesteśmy dumni, będąc tego częścią” – przyznaje Finningan.

„Rodzina Marco chce, byśmy tym utworem otworzyli październikową rundę MotoGP w San Marino” – dodaje.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze