Historyczne zwycięstwo Marii Herrery w klasie Moto3

Maria Herrera jest pierwszą kobietą, która zwyciężyła w mistrzostwach klasy Moto3, zdobywając w miniony weekend pierwsze miejsce rundy Motorland Aragon mistrzostw CEV (España de Velocidad Championship).

16-latka z Toledo zdominowała wyścig, pozostawiając mężczyznom walkę o pozostałe miejsca na podium. Historyczne zwycięstwo oglądało osiem tysięcy kibiców. Maria jeździ w zespole Junior Team Estrella Galicia, a we wcześniejszych wyścigach w Katalonii zajęła miejsca 11 i 13. Obecnie jest trzecia w klasyfikacji generalnej.

Maria Herrera w drodze po zwycięstwo
fot. Dunlop
Szczęśliwa Maria Herrera na podium
fot. Dunlop

Najnowsze

Dzień Dziecka na Torze Poznań

2 czerwca, czyli już w najbliższą niedzielę, szykuje się moc atrakcji dla maluchów podczas Dnia Dziecka z Torem Poznań Track Day.

Już od godziny 12 wszyscy chętni będą mogli zobaczyć z bliska samochody profesjonalnie przygotowane do sportów motorowych, będą mieli możliwość przejazdów Taxi Driving bolidami Porsche ze stajni Carrera Cars Team czy Taxi Driving bolidami Bogart Racing Team.
Poza tym organizowana będzie wystawa samochodów startujących w Pucharze YoungTimer Party, wystawa kolekcjonerskich samochodów zabytkowych BM-Group, zaawansowane symulatory jazdy samochodem dla dzieci 4MAX czy pokazy i warsztaty Akademii Kreatywnego Futbolu – konkursy dla dzieci.

Hitem imprezy będzie „Człowiek vs. Maszyna” – pojedynek gigantów w wyścigu na prostej startowej: Najszybszy biały człowiek na świecie na dystansie 200m – Marcin Urbaś vs. Carrera Cars Team Porsche 911 GT3 RS 3.8

Wstęp na imprezę jest darmowy.

 

Najnowsze

Maria de Villota ambasadorką MINI

Maria de Villota została oficjalną ambasadorką MINI. W samochodach tej marki ścigała się najczęściej. W szczególności będzie promować model John Cooper Works.

Maria spotkała się z przedstawicielem MINI na ekspozycji Casa Decor mieszczącej się w byłym budynku ambasady brytyjskiej w Madrycie.

Maria na ekspozycji Casa Decor
fot. MINI

Maria była pierwszą Hiszpanką, która została kierowcą testowym w Formule 1 i pierwszą, która wzięła udział w wyścigowych mistrzostwach samochodów turystycznych WTCC.

W sezonach 2009 i 2010 reprezentowała barwy klubu Atlético Madryt w Superleague Formula. Po tragicznym wypadku na aerodromie w Duxford, podczas którego straciła oko, Maria – chociaż sama już czynnym kierowcą być nie może – dzieli się swoim doświadczeniem z innymi z nieustającą energią i entuzjazmem. Intensywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa jazdy na torach wyścigowych, wspiera młodych kierowców i poświęca się działalności charytatywnej. Wszystko to jest dla MINI dobrą bazą do współpracy, ponieważ wpisuje się w deklarowaną filozofię marki.

Nowa ambasadorka marki MINI – Maria de Villota
fot. MINI

„To dla mnie początek nowej przygody”- mówi Maria.

Najnowsze

XII Zlot Zabytkowych Mercedesów

XII Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów Star Drive 2013 odbędzie się w Bielsku-Białej w dniach 31 maja-2 czerwca.

StarDrive Poland to największy Zlot miłośników marki z gwiazdą na masce w Europie Środkowo-Wschodniej. Udział weźmie 70 załóg z Polski i zagranicy, m.in. Litwy i Niemiec.

Rajd rozpoczyna się 31 maja o godz. 10. Trasa przejazdu licząca ok. 90 km będzie wiodła trasą „Małej Pętli Beskidzkiej”. Na trasie, poza konkurencjami sportowymi, atrakcją będzie wyjazd wyciągiem na skocznię narciarską im. Adama Małysza oraz zwiedzanie zameczku – rezydencji prezydenta RP w Wiśle.

fot. Mercedes

W sobotę, 1 czerwca, w godz. 11.00-15.00 na Rynku Starego Miasta w Bielsku-Białej odbędzie się konkurs elegancji. To punkt kulminacyjny całego zlotu, do którego ekipy uczestniczące starannie przygotowują się przez cały rok. Wynikiem tych starań jest efektowna prezentacja zabytkowych samochodów wraz z uczestnikami przebranymi w stroje z epoki.

Zlot jest niepowtarzalną okazją, by podziwiać wspaniale zachowane egzemplarze spod  znaku „Srebrnej Gwiazdy”,  jak np. model Posen HP 10 z 1912, Mercedes 200 z 1930, Mercedes Pullman 230, Mercedes 300 SL, Mercedesy 190 SL, Pontony z lat 50., W112 Cabrio i „Pagody” z lat 60. oraz dziesięć przedwojennych klasyków lat 30.

Więcej informacji o zlocie dostępnych jest pod adresem:

http://polska.mercedes-benz-clubs.com/

Najnowsze

Buty gumowe z bieżnikiem Michelin

Firma oponiarska Michelin oraz producent odzieży i obuwia Le Chameau opracowali wspólnie kolekcję butów gumowych. Ich cechą charakterystyczną jest podeszwa z bieżnikiem wykonanym za wzór bieżnika opon rolniczych Michelin.

Firmy Michelin i Le Chameau stworzyły kolekcję butów gumowych Cérès z kauczuku naturalnego. Ich podeszwa ma zapewniać przyczepność i wygodę, dzięki zastosowaniu takich samych klocków bieżnika, jak te wykorzystane w oponach rolniczych Michelin.

Zgodnie z zapewnieniem producenta, buty Cérès z podeszwą Michelin gwarantują:

fot. Michelin
  • przyczepność – dzięki większej powierzchni kontaktu z podłożem;
  • odporność na zużycie, przecięcia i otarcia;
  • ochronę gleby – dzięki specjalnej podeszwie, która zapobiega zapadaniu się butów w miękki grunt;
  • system samooczyszczania, który ułatwia odrywanie się błota od podeszwy przy jej zginaniu.

W kolekcji butów Michelin i Le Chameau znalazły się cztery modele:

Buty gumowe z wyściółką ze skóry

Buty posiadają zaokrągloną cholewkę wzmocnioną skórzanym obszyciem, która zapewnia optymalny komfort w codziennym użytkowaniu w różnych warunkach pogodowych.

Buty gumowe z wyściółką z jerseyu

Buty z wyściółką z jerseyu o zaokrąglonym kształcie z szeroką cholewką dostosowaną do dużego obwodu łydki. Obuwie jest niezwykle wygodne, a przy tym lekkie i trwałe. Dzięki unikalnej podeszwie butów można używać do wszelkiego typu prac polowych.

 

Buty gumowe za kostkę z wyściółką z jerseyu

Lekkie, wytrzymałe i wygodne buty za kostkę przeznaczone do codziennego użytku. Dodatkową zaletą jest podeszwa z kauczuku z rozwiązaniami technologicznymi Michelin.

 

Wiązane buty gumowe za kostkę

Buty wyposażone w nieprzemakalny język i sznurowadła, które pewnie trzymają buty na nodze.

Najnowsze