Helping with Horsepower – pomoc poprzez motocyklową pasję

Helping with Horsepower – pomoc poprzez motocyklową pasję
Laura Klock to znana na całym świecie motocyklistka, bijąca rekordy prędkości. Jej życie dla wielu osób staje inspiracją, więc ona postanowiła tak właśnie pomagać.

Laura Klock i jej córki Erika i Karlee Cobb – to pierwsze kobiece trio, które jednocześnie ustanowiło wiele rekordów prędkości jazdy na motocyklu, począwszy od 2008 roku. Karlee Cobb w wieku 14 lat została najmłodszą zawodniczką na świecie z ustanowionym rekordem prędkości.

Helping with Horsepower – pomoc poprzez motocyklową pasję
Laura często była proszona o publiczne wystąpienia i pewnego razu opowiedziała o swojej pasji w ośrodku wychowawczym dla dziewcząt. Mówiła nie tylko o sukcesach, ale i o ciężkiej pracy, poświęceniu, porażkach, a przede wszystkim satysfakcji. Po reakcji publiczności wiedziała, że robi dla nich coś dobrego i tak powstał program „Helping With Horsepower TM Bike Rebuild”, który był wykorzystywany przez wiele placówek terapeutycznych od 2010 roku.

Pod jej patronatem powstała także organizacja non profit Helping With Horsepower, która ma 3 zasadnicze programy:

Helping with Horsepower – pomoc poprzez motocyklową pasję
- Bike Rebuild Program - program ten wykorzystuje wspólne odbudowywanie motocykla, jako skuteczne narzędzie do nauczania. Buduje wartości, takie jak praca zespołowa, pewność siebie i rozwiązywanie problemów, poprzez praktyczne nauczanie i instruktaż. W czasie lekcji dzieci identyfikują pożądane zmiany, wprowadzają je i malują. Wybierają części zamienne do motocykla, uczą się podstawowych narzędzi, usuwają uszkodzone części i ponownie montują, pod okiem wolontariuszy. Odbudowany motocykl jest sprzedawany, a uzyskane środki przeznaczone są na cele charytatywne.

Helping with Horsepower – pomoc poprzez motocyklową pasję
- SpiritHorse Program – jego misją jest pomaganie osobom o szczególnych potrzebach w osiągnięciu ich pełnego potencjału, poprzez interakcję z końmi. Ten program wykorzystuje ruchy i czynności wykonywane przy koniu, aby rozwijać rytm i równowagę oraz stymulować aktywność mózgu dzieci niepełnosprawnych.

- Entrepreneur Experience – to praktyczne doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości i małego biznesu. Młodzież opracowuje razem projekt busa, zakupuje go oraz przystosowuje do wykonywania i sprzedaży np. lodów. Zarobione w ten sposób pieniądze są także przeznaczane na cele charytatywne.

Wesprzeć fundację można na stronie: http://www.helpingwithhorsepower.com

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.