
Heinricher Racing – kobiecy zespół wyścigowy
Założycielką kobiecego zespołu wyścigowego Heinricher Racing jest Jackie Heinricher z USA. Pod jej skrzydłami zawodniczki startują w serii wyścigów wytrzymałościowych.
Kobiecy zespół Heinricher Racing powstał w 2013 roku – założyła go doświadczona zawodniczka Jackie Heinricher z USA, znana jako „Racer Jackie”. Przedsiębiorcza właścicielka zawarła w 2019 roku umowę partnerską z Caterpillar Inc., aby poprowadzić swój pierwszy, w pełni żeński, zespół kierowców na IMSA WeatherTech SportsCar Championship.
Do swojego kobiecego zespołu Jackie starannie dobrała zdolne i odnoszące sukcesy zawodniczki z różnych krajów: Katherine Legge z Anglii, Christina Nielsen z Danii, Bia Figueiredo z Brazylii oraz Simona De Silvestro ze Szwajcarii.
Na kolejnym, wytrzymałościowym wyścigu na torze Virginia International Raceway do zespołu dołączy także brytyjska zawodniczka – Alice Powell. Będzie jechać w parze z Katherine Legge w samochodzie Acura NSX GT3.
Najnowsze
-
Elektryk czy hybryda – co bardziej opłaca się w leasingu?
Coraz więcej firm i osób prywatnych zwraca uwagę na ekologię i koszty użytkowania aut. Rosnąca popularność napędów alternatywnych wypiera tradycyjne rozwiązania, ale rodzi pytanie: co w leasingu bardziej się opłaca – hybryda czy elektryk? -
Nocleg pod namiotem czy w kamperze? Porównanie opcji dla fanów motoryzacji
-
Test Peugeot 408 GT: masaż na trasie i pazury na ulicy
-
Test Ford Bronco Badlands – powrót legendy na bezdroża
-
Mercedes Vision V: gdzie podziała się motoryzacja, a pojawił się… 65-calowy telewizor?
Zostaw komentarz: