Harleyem przez Amerykę

Przedstawiamy propozycję dla fanek wypraw motocyklowych, która łączy w sobie radość podróżowania legendarnym Harleyem, poznanie światowej sławy parków narodowych i wizyty w miejscach historycznych. To jedna z najpiękniejszych tras motocyklowych na świecie.

Trasa : Los Angeles – Las Vegas – 430 km

Las Vegas – Page – 640 km

Page – Chinle – 350 km

Chinle – Flagstaff – 490 km

Flagstaff – Seligman – 290 km

Seligman – Las Vegas – 330 km

Informacje podstawowe: Zakwaterowanie: noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych                                              

Wyżywienie: śniadania i kolacje

Wielkość grupy: minimum 10/maksimum 16 osób

Terminy: 30.05 – 07.06.2013 oraz 02.09 – 10.09.2013

Cena: 3.950 USD; pasażer – druga osoba na motorze – 2050 USD

Informacje szczegółowe na stronie : www.aslematours.pl

Cena obejmuje:

zwiedzanie według programu; koszty wstępu do  Calico Ghost Town, Tama Hoovera
i do parków narodowych na całej trasie wycieczki; opiekę pilota – motocyklisty na całej trasie wyprawy; pilot polskojęzyczny z doświadczeniem w prowadzeniu tego typu wypraw, z odpowiednia wiedzą praktyczna i techniczną; samochód na bagaże na całej trasie wyprawy; transfer vanem na trasie lotnisko – hotel – lotnisko oraz podczas zwiedzania Los Angeles; motocykl z ubezpieczeniem (jeden na osobę); opłaty drogowe i parkingowe dotyczące transportu vanem; ubezpieczenie podróżne.

Cena nie obejmuje :
kosztów przelotu na trasie Warszawa – Los Angeles i Las Vegas – Warszawa (ok. 2900 PLN); kosztu wizy do USA –Aslema Tours nie pośredniczy w uzyskaniu wizy do USA; kosztu paliwa oraz opłat drogowych związanych z motorem (ok. 200 USD – motocykl); kosztu posiłków południowych; innych wydatków niż te, które zostały wyszczególnione jako ujęte w cenie; * dopłata do pokoju jednoosobowego – 650 US.

Program :

1. Dzień

Przylot do Los Angeles. Spotkanie z pilotem na lotnisku i transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu krótkie spotkanie informacyjne. Kolacja i nocleg w Los Angeles.

2. Dzień   Los Angeles – Las Vegas – 430 km

Dzień rozpocznie się od porannego zwiedzania Los Angeles i okolic z przewodnikiem. Zobaczymy słynny napis „Hollywood”, Aleję Gwiazd, teatr Dolby, w którym co roku rozdawane są prestiżowe nagrody filmowe – Oscary oraz Beverly Hills. W wypożyczalni motocykli uzyskamy  informacje na temat zachowania się i bezpieczeństwa na drogach oraz obsługi technicznej motocykli. Wyruszamy!  Przystanek docelowy to Las Vegas. Po drodze zatrzymamy się w Calico Ghost Town, które niegdyś było osadą ludzi trudniących się wydobywaniem srebra. Kiedy złoża się wyczerpały, ludzie opuścili to miejsce, gdzie do dzisiaj zachowały się oryginalne budynki z  początku XIX wieku. Wieczorem czas wolny na zwiedzanie Las Vegas. Kolacja i nocleg w Las Vegas.

3. Dzień   Las Vegas – Page – 640 km

Trasa prowadzi przez malownicze parki narodowe. Jako pierwszy odwiedzimy Park Narodowy Zion, pierwszy park narodowy w stanie Utah. Formacje skalne w kolorach kremu, różu i czerwieni odcinają się malowniczo na tle błękitnego nieba. Podróż do Bryce Canyon, który zasłynął dzięki swej unikalnej budowie geologicznej. Wieczorem jesteśmy w Page na kolację i nocleg.

4. Dzień   Page – Chinle – 350 km

Po trasie odwiedzimy The Monument Valley, który był planem filmowym dla większości westernów oraz Canyon de Chelly, gdzie zobaczymy unikalne formacje piaskowców. Tereny, które dzisiaj będziemy zwiedzać, to miejsca, gdzie „działa się” historia Indian amerykańskich. Będzie wiele okazji, aby zatrzymać się w przydrożnych sklepikach i zakupić ręcznie robione indiańskie pamiątki. Na kolację i nocleg zatrzymamy się w Chinle.

5. Dzień    Chinle – Flagstaff – 490 km
Droga powiedzie nas przez Petrified Forest National Park oraz Kolorową Pustynię, utworzoną z drobnoziarnistych, ułożonych warstwowo wielokolorowych kamieni. Zobaczymy również Krater Barringera, którego średnica przekracza długość 1 km. Dla chętnych możliwość wyjścia wieczorem do słynnego Museum Club na nocną zabawę. Kolacja i nocleg we Flagstaff.

6. Dzień   Flagstaff – Seligman – 290 km

Jedziemy wzdłuż słynnej, historycznej drogi Route 66. Droga wybudowana została w początkach XX wieku jako jedna z pierwszych amerykańskich autostrad. Z czasem stała się najsłynniejszą drogą w Ameryce. Dzisiaj także dane nam będzie podziwiać majestatyczny Grand Canyon. Wizyta nad Wielkim Kanionem. Wieczorny przystanek w Seligman na kolację i nocleg.

7. Dzień   Seligman – Las Vegas – 330 km
Trasa prowadzi przez słynną Tamę Hoovera, która w swoim czasie – początek XX wieku – była największym przedsięwzięciem budowlanym na świecie. Podróż do Las Vegas, gdzie oddamy motory. Po południu czas wolny na spróbowanie szczęścia w kasynach. Może tym sposobem uda nam się sfinansować następną taką wyprawę : ) Kolacja i nocleg w Las Vegas.

8. Dzień   Las Vegas
Czas wolny do wylotu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

9.Dzień

Lądowanie w Warszawie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze