Harley Davidson Road King Special 2017 – nadchodzi nowe

Dla wszystkich fanów klasycznych motocykli spod znaku H-D, model Road King kojarzy się z klasycznym „turystykiem”. Maszyna, która zadebiutowała w 1949 roku przechodzi mocną metamorfozę.

Na początku roku Harley Davidson zaprezentował zupełnie nowy rozdział w historii marki. Oto model Road King Special, czyli motocykl o całkowicie nowym, buntowniczym charakterze. Nowa wersja to custom w stylu bagger.

Jego nowoczesny styl podkreśla podwyższona kierownica Mini Ape o wysokości 22,3 cm i grubości 3,2 cm, wydłużone kufry, obniżony profil oraz czarne wykończenie. Zmieniono także osłonę silnika, podnóżki, lusterka, kierunkowskazy, pokrywy silnika, obudowę filtra powietrza, tłumiki oraz osłony wydechu w ciemnym kolorze. Na kilku najważniejszych elementach nie mogło zabraknąć chromu, który pokrył dolne pokrywy zaworów, tuleje popychaczy i obudowy popychaczy. Całość stoi na 19-calowych kołach Turbine w kolorze błyszczącej czerni, które osłonięto krótkim błotnikiem. Z tyłu zamontowano wydłużone kufry, które wizualnie obniżyły motocykl.

Sercem tego jednośladu jest nowy silnik Milwaukee-Eight o pojemności 1745 cm3, który zapewnia wyższy moment obrotowy oraz dużo lepsze przyspieszenie. 

To jednak nie koniec nowości. Inżynierowie H-D dostosowali zawieszenie do nowego silnika. Zastosowano zupełnie nowy przedni widelec oraz tylne amortyzatory, które poprawiają właściwości jezdne oraz komfort prowadzenia. Tylne amortyzatory są nowe i pozwalają na regulację hydrauliczną napięcia wstępnego sprężyny.

Nowa maszyna jest dostępna w czterech kolorach przyciągających wzrok: Vivid Black, Charcoal Denim, Hot Rod Red Flake, Hard Candy Custom i Olive Gold. Cena nowego Road Kinga Special startuje od 113 330 zł.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze