Harley-Davidson Fat Boy 30th Anniversary i CVO Road Glide Special

Harley-Davidson pokazał nowe modele na ten rok - limitowaną wersję Fat Boy 30th Anniversary (z okazji 30 rocznicy powstania modelu) oraz CVO Road Glide Special.

Harley-Davidson oddaje hołd legendzie, prezentując motocykl Fat Boy® 30th Anniversary w limitowanej edycji z okazji 30-lecia modelu. Wyprodukowanych zostało tylko 2 500 egzemplarzy motocykla.Każdy egzemplarz otrzyma indywidualny numer seryjny widoczny na tabliczce przymocowanej do konsoli na zbiorniku paliwa.

Odlane z aluminium, pełne koła Lakester pomalowane są na satynową czerń a ich styl podkreślają frezowane maszynowo akcenty. Jednostka napędowa Milwaukee-Eight 114 jest pokryta błyszczącym, czarnym lakierem, a pokrywy rozrządu i timera są utrzymane w subtelnym brązie. Wydech jest wykończony trwałym lakierem Black Onyx nakładanym w technologii osadzania z fazy gazowej, spod którego w jasnym świetle widać warstwę chromowaną. 

Silnik Milwaukee-Eight 114 V-Twin, będący najpotężniejszą dostępną jednostką napędową w modelach Softail, zapewnia nieprawdopodobne osiągi i stanowi ucieleśnienie wszystkich cech uwielbianych w motocyklach Harley-Davidson. Sztywno montowany w ramie dodatkowo usztywnia podwozie motocykla. A wewnętrzne wałki wyrównoważające redukują do minimum wibracje na biegu jałowym.

W 1991 roku Fat Boy wszedł do kultury popularnej dzięki swojemu występowi w filmie „Terminator 2: Dzień sądu”, w którym aktor Arnold Schwarzenegger przemierzał na nim ulice Los Angeles w spektakularnej scenie pościgu. Film stał się światową sensacją, co pomogło utrwalić pozycję modelu Fat Boy jako kultowego przedstawiciela marki Harley-Davidson na wielu rynkach, w szczególności europejskich. 

Motocykl CVO Road Glide dołącza do modeli CVO Tri Glide®, CVO Limited i CVO Street Glide® w kolekcji na rok 2020 zbudowanych przez dział fabrycznego tuningu Harley-Davidson (Custom Vehicle Operations). 

Do modelu CVO Road Glide dołączany jest zestaw słuchawkowy Boom!™ Audio 30K Bluetooth® do montażu w kasku, służący bezprzewodowej komunikacji z systemem multimedialnym Boom!™ Box GTS.Model CVO Road Glide jest wyposażony w system multimedialny Boom!™ Box GTS z czterema głośnikami (sparowanymi w owiewce i pokrywach kufrów), 150W na kanał z dwóch osobnych 300-watowych wzmacniaczy, dając łączną moc 600W. 

Nowością są podgrzewane manetki z kolekcji Kahuna™ współgrają z podnóżkami dźwigni zmiany biegów, osłoną pedału hamulca, końcówkami tłumika oraz podestami dla kierowcy i podnóżkami pasażera z tej samej kolekcji.

Mamy tu do dyspozycji fabryczny silnik montowany w motocyklach Harley-Davidson o pojemności 1923 cm3, generuje 171 Nm momentu obrotowego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze