Harley Davidson Electra Glide Revival w limitowanej edycji – amerykańska ikona zadebiutowała!

Harley-Davidson zaprezentował pierwszą maszynę Electra Glide™ Revival™, retro-klasyczny motocykl dla tych, którzy tęsknią za jazdą na ponadczasowej maszynie.

Globalna produkcja modelu Electra Glide Revival będzie ograniczona do jednej serii 1500 egzemplarzy, które wkrótce mają trafić do autoryzowanych dealerów Harley-Davidson. Wygląd modelu Electra Glide Revival jest inspirowany modelem Electra Glide z 1969 roku, pierwszym motocyklem Harley-Davidson dostępnym z akcesoryjną owiewką typu „batwing”.

Owiewka ta stała się kultową – i często naśladowaną – wskazówką stylistyczną, której kształt był znakiem identyfikacyjnym wielu modeli Harley-Davidson na drodze i podstawą projektu owiewki montowanej w obecnych modelach.

Harley Davidson Electra Glide Reviva

W 1969 roku dodatkowe owiewki i kufry były oferowane wyłącznie z formowanego włókna szklanego w kolorze białym, a Electra Glide Revival odzwierciedla ten wygląd z wykończeniem w kolorze Birch White. Nawiązujące do epoki emblemat na zbiorniku i napis Electra Glide na przednim błotniku dopełniają całości.

Electra Glide Revival będzie oferowana w jednym schemacie kolorystycznym, inspirowanym oryginalną kolorystyką z 1969 roku: dwukolorowy zbiornik paliwa w kolorze Hi-Fi Blue i Black Denim przecięty na dwie części paskiem w kolorze Birch White, oraz z lakierem Hi-Fi Blue na błotnikach i panelach bocznych.

Wśród elementów stylistycznych modelu Electra Glide Revival uwagę zwraca pojedyncze siodło z czarno-białym obszyciem i chromowanym relingiem, z regulowanym amortyzatorem śrubowym, które jest ukłonem w stronę modeli Harley-Davidson FL z lat 60.

Harley Davidson Electra Glide Reviva

W oczy rzucają się też chromowane koła stalowe i szerokie opony z białymi ścianami podkreślającymi nostalgiczny wygląd, podobnie jak lśniący chrom na relingach przedniego błotnika i osłonach kufrów, osłonie filtra powietrza, goleniach widelca i obudowach lamp świateł dodatkowych. Old school nigdy nie wyglądał tak dobrze.

Maszyna jest również standardowo wyposażona w pakiet Harley-Davidson Reflex™ Defensive Rider Systems (RDRS), zestaw najnowszych technologii wspomagających kierowcę, zaprojektowanych tak, aby dostosować osiągi motocykla do dostępnej przyczepności podczas przyspieszania, zwalniania i hamowania. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze