Harlem Shake po polsku!

Widzieliśmy już Harlem Shake z salonu KTM, z ulic Los Angeles, a także zza kulis wyścigów Superbike. Co powiecie na Harlem Shake po polsku? Oto wersja z Trzebini.

Najnowsze

Rossi: „jestem bardzo szczęśliwy”

Po drugim dniu testów w Jerez, Valentino Rossi wyraził ogromne zadowolenie ze swojego występu. Były mistrz powiedział, że "jest bardzo szczęśliwy" z powodu osiągniętych rezultatów.

Pomimo „wolnego” pierwszego dnia, który zanotował Rossi, drugi dzien testów w Jerez, przyniósł o wiele bardziej zadowalające efekty. To był pierwszy raz podczas tych przedsezonowych przygotowan, kiedy nazwisko zawodnika znalazło się na górze tabeli z wynikami. Rossi osiągnął najlepszy czas okrążenia – 1 minuta 39.525 sekund. Tuż za nim uplasował się jego partner z drużyny – Jorge Lorenzo.

fot. materiały prasowe

„To nie jest ważne wydarzenie To jest bardzo ważne wydarzenie!” – powiedział pełen entuzjazmu Valentino po ukonczonych testach – „Jestem zadowolony nie tylko z osiągnięteo wyniku, ale także z faktu, że wraz z mechanikami dostosowaliśmy pewne ustawienia motocykla, by ten dostosował się jeszcze bardziej do mojego stylu jazdy” – dodał.

„To bardzo ważne dla nas, by znaleźć jak najwięcej elementów, których regulacja wpłynie na moją efektywność na torze i jeszcze bardziej dostosuje się do moich wymagan. Wszyscy w drużynie są zadowoleni z drugiego dnia testów w Jerez. Na pewno będziemy kontynuować organizację pracy, która jak dotąd przyniosła nam bardzo dobre efekty” – podsumował Rossi.

Nie da się ukryć, że Valentino mógł zaskoczyć wielu sceptyków, którzy nie wierzyli w jego spektakularny „come back”. Teraz, okazuje się, że The Doctor może nas jeszcze nie raz zaskoczyć. Wiemy jedno – tegoroczne rozgrywki MotoGP będą obfitowały w ogrom emocji.

Najnowsze

Wielkanoc bez mandatu, aresztu i grzywny

Wielkanoc tuż tuż. Wolne dni sprzyjają wyjazdom i podróżom do dawno niewidzianych krewnych. Są także, nie da się ukryć, okazją do spożywania alkoholu. Jazda na podwójnym gazie to ostatnia rzecz, na jaką mogą pozwolić sobie kierowcy.

Dane zebrane przez policję mogą budzić przerażenie. W 2011 roku nietrzeźwi kierowcy spowodowali 3893 wypadki, w których zginęło 450 osób. Kulminacja wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców przypada na weekend oraz w godzinach między 16 a 23. Wynika z tego, że święta Wielkanocne przynajmniej statystycznie sprzyjają większej liczbie nietrzeźwych na drogach. Ale uwaga – w dni świąteczne rosną także szanse na spotkanie patrolu policji.

Mimo ryzyka, nadal wielu kierowców „pod wpływem” decyduje się wsiąść za kółko. Krążący w żyłach alkohol sprzyja łamaniu prawa. Co jest najczęstszą przyczyną wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych? Dane policji mówią same za siebie: w pierwszej kolejności jest to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (1702 wypadków), potem wymuszenie pierwszeństwa przejazdu (280 wypadków) oraz jazda po niewłaściwej stronie drogi (129 wypadków). Struktura wiekowa sprawców wskazuje, że znaczący odsetek stanowią osoby młode między 18 a 24 rokiem życia. Nie wiadomo jednak, czy kierowcy na podwójnym gazie zdają sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji swojego przewinienia.

Należy zaznaczyć, że prawo przewiduje dwa rodzaje przewinień. Stan po użyciu alkoholu występuje, gdy stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,2 do 0,5 promila. Konsekwencje reguluje w tym przypadku art. 87 Kodeksu Wykroczeń. Kierowca musi liczyć się z karą grzywny wynoszącej minimum 50 złotych, utratą prawa jazdy na okres od 3 miesięcy do 3 lat oraz aresztem (do 14 dni). Dane policji wskazują, że tylko w 2011 roku ujawniono w sumie 35 003 przypadki naruszenia tego artykułu.

Znacznie poważniejsze konsekwencje ma stan nietrzeźwości, który występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu w takim stanie jest już przestępstwem i kwestię tę reguluje art. 188a Kodeksu Karnego. W roku 2011 policja zarejestrowała 148 485 przypadków naruszenia tego przepisu. Kierowcy grozi grzywna obliczana w stawkach dziennych (w liczbie od 10 do 540). Wysokość jednej stawki wynosi od 10 złotych do 2 tys. złotych. Wysokość grzywny ustala sąd, biorąc pod uwagę sytuację finansową kierowcy. Sprawcy grozi także utrata prawa jazdy – nawet dożywotnia w przypadku spowodowania wypadku z ofiarami. To jednak nie wszystko. Osoby, które prowadzą samochód w stanie nietrzeźwym,  narażają się na 2 lata pozbawienia wolności, recydywiści na 5 lat. Jeśli nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Creandi.pl

Najnowsze

Chevrolet Camaro SS 2014 zadebiutuje w Nowym Jorku

W środę 27 marca o godz. 17:45 czasu środkowoeuropejskiego przeprojektowane Camaro SS 2014 zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku.

Wersja na rok 2014 prezentuje najbardziej znaczące zmiany piątej generacji modelu Camaro, Camaro pojawi się w towarzystwie nowego Chevroleta Corvette Stingray oraz sedana SS, uzupełniając amerykańską ofertę sportowych samochodów firmy Chevrolet na 2014 rok.

fot. Chevrolet

Nowe Camaro w europejskich salonach pojawi się jesienią, a model Corvette Stingray pod koniec roku.

Najnowsze

Gdzie najlepiej wymienić uszkodzoną szybę samochodową?

Uszkodzona szyba samochodowa to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Zwlekanie z jej wymianą może skutkować utratą dowodu rejestracyjnego lub - w razie wypadku - odmową wypłaty odszkodowania. Aby zapobiec tego typu sytuacjom szybę należy wymienić.

Gdzie najlepiej to zrobić? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze serwisu? Jak ustrzec się przed nierzetelnymi usługodawcami oraz dlaczego warto korzystać z renomowanych sieci serwisowych?

Na rynku nie brakuje firm oferujących usługi wymiany i naprawy szyb samochodowych. Przeważającą część z nich stanowią wielozadaniowe warsztaty, które zajmują się mechaniką pojazdową. Szeroki zakres ich oferty skutkuje brakiem wyspecjalizowania w dziedzinie naprawy i wymiany szyb. Wąska sieć dostawców, gorszej jakości chemia oraz niewyszkolona kadra jaką dysponują te placówki to poważny problem, z którym na co dzień boryka się większość serwisów. Chcąc uniknąć nieprofesjonalnej obsługi, warto zatem korzystać z usług sprawdzonych, wysoko wyspecjalizowanych sieci serwisowych.

fot. NordGlass

Nie każdy punkt wymiany szyby samochodowej jest tak samo rzetelny. Powszechną praktyką w warsztatach samochodowych jest wykorzystywanie tanich odpowiedników klejów do szyb oraz niestosowanie odpowiednich aktywatorów i chemii podkładowej, bez których prawidłowy montaż szyby nie jest możliwy. Dzieje się tak, ponieważ właściciele tych punktów nie chcą inwestować w wysokiej jakości części i materiały. Prawidłowy montaż szyby w pojeździe nie ogranicza się tylko do zastosowania określonej marki kleju. Technologia montażu szyby to przede wszystkim precyzyjne i rygorystycznie przestrzegane procedury, w których obok samego kleju równie ważną rolę odgrywają środki i metody użyte do przygotowania klejonych powierzchni oraz inne parametry technologiczne, takie jak np. sposób wykonania pracy czy minimalny czas, jaki auto z wklejoną szybą musi spędzić w serwisie zanim kierowca wyruszy nim w trasę. Zdarzają się klienci, którym nieprofesjonalni serwisanci z braku nowych klipsów i listew zamontowali stare, które sami skleili. Równie częstym przypadkiem jest montowanie nieoryginalnych zatrzasków. Zdarza się też tak, że elementy, które powinny być zamontowane, są po prostu przyklejane.

Niepoprawna wymiana szyby samochodowej niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Nierzetelnie wykonany montaż może skutkować m.in. trwałym uszkodzeniem elektroniki szybowej lub nieszczelnością konstrukcji i w konsekwencji zalaniem układów elektronicznych wewnątrz auta. Źle opływające powietrze po powierzchni szyby będzie również przyczyną nieprzyjemnych świstów, które – powodując dyskomfort – zaburzają koncentrację kierowcy podczas jazdy. Źle zamontowana szyba nie tylko szybciej i mocniej pęka, ale i w istotny sposób wpływa na sztywność konstrukcji całego auta.

Duże sieci serwisowe mają wypracowaną metodologię pracy. To wyspecjalizowane jednostki, które na co dzień działają w oparciu o sprawdzone procedury i standardy obsługi. Skupienie się na konkretnym sektorze usług umożliwia specjalizację w jednej dziedzinie.

Właściciel pojazdu, który uczestniczy w ruchu drogowym z uszkodzoną szybą, może zostać ukarany wysokim mandatem lub odebraniem dowodu rejestracyjnego auta. W trosce o własne bezpieczeństwo oraz finanse warto zatem powierzyć naprawę lub wymianę szyby profesjonalistom.

 

Źródło: NordGlass

Najnowsze