Hanna Sobota pierwszą Polką w Silk Way Rally

Silk Way Rally to trudny rajd terenowy odbywający się na terenie Rosji. W dniach 7-13 lipca pojedzie w nim ekipa Sobota Rally – Hanna Sobota i Maciej Marton. Tym samym Hanna stanie się pierwszą Polką w historii tego rajdu.

Silk Way Rally to najprawdopodobniej drugi najtrudniejszy rajd cross-country świata. Jego stworzenie zostało zainicjowane przez organizatora Dakaru, firmę A.S.O. Uczestnicy przemierzą niemal 4 tysiące kilometrów przez przygotowane trasy. Na rosyjskich bezdrożach czekają na nich zarówno szybkie, szutrowe odcinki, kamieniste szlaki, jak i kopne wydmy. Łączna długość odcinków specjalnych przekroczy 2 tysiące km.

Zespół w składzie Hanna Sobota/Maciej Marton startuje od 2011 roku. Zdobyli piąte miejsce w rajdzie RMF Morocco Challenge i pierwsze w klasie WT w rajdzie Albania Rally, a także drugie miejsce w klasie T1/2 w rajdzie Italian Baja zaliczanym do Pucharu Świata rajdów terenowych.

Hanna Sobota i Maciej Marton
fot. materiały zawodników

Sama Hanna Sobota jako licencjonowany kierowca wyścigowy i rajdowy jeździ od 2003 roku. Zajęła pierwsze miejsce w Rundzie Poznań Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2008 w klasie 3500 oraz piąte w klasyfikacji generalnej tego samego turnieju. Jako pierwsza Polka wystartowała i ukończyła 24-godzinny wyścig w Dubaju w 2009. Wraz z teamem zajęła wtedy trzecie miejsce w klasie D.

„Jedziemy do Rosji na Silk Way Rally. Decyzję podjęliśmy jednogłośnie i z wielkim entuzjazmem. Od 7 do 13 lipca 2012 będziemy jechać trasą z Moskwy (start z Placu Czerwonego) na południe do Gelendżika (Morze Czarne). Mamy do przejechania przez błoto i pustynię ponad 4000 km!” – mówi Hanna Sobota.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze