Gymkhana Grid 2019. Zbliża się 10. edycja imprezy palenia gumy!

12 sierpnia 2019
Czy jesteście gotowi na Gymkhanę GRiD? Mamy nadzieję, że tak, bo GRiD wciska gaz do dechy i będzie bić rekordy. To będzie 10. edycja imprezy palenia gumy. Rekordowy tor oraz rosnąca liczba występujących kierowców sprawi, że będzie to najszybsza i najgłośniejsza edycja w historii.

Po raz pierwszy seria przyjeżdża do tej części Europy i będzie niszczyć bieżniki w Polsce. W nowym miejscu, na terenie Ptak Warsaw Expo, powstanie największy i najbardziej skomplikowany tor w historii Gymkhany. 

Nawiązując do torów z poprzednich lat i serii filmów Gymkhana Kena Blocka, na trasie znajdą się przeszkody testujące zarówno kierowców, jak i samochody do ich granic możliwości. 

W dwóch kategoriach, RWD (auta z napędem na tylną oś) i AWD (auta z napędem na obie osi), rywalizować będzie ponad 50. kierowców. Wśród nich znajdują się wielokrotni mistrzowie świata FIA, legendy driftu, kierowcy offroadowi, wyścigowi i amatorzy – wszyscy będą walczyć o najlepszy czas na specjalnie zaprojektowanym torze. 

Gdyby to nie wystarczyło to tegoroczna Gymkhana będzie szczególna jeszcze z dwóch powodów. Dla Pettera Solberga, trzykrotnego mistrza świata FIA i zwycięzcy kategorii AWD w 2016 roku, będzie to jeden z ostatnich występów na jego pożegnalnej trasie.  

To zdecydowanie jedna z najfajniejszych imprez motorsportowych. Ken Block i Monster Energy wykonali kawał dobrej roboty pokazując tę stronę driftu ludziom, tłumaczy Petter. Wygrałem tu raz, a w zeszłym roku prawie mi się udało, ale Johan [Kristoffersson] mnie pokonał. Mojemu synowi Oliverowi też niemało brakowało żeby ze mną wygrać. W zeszłym roku w RPA prowadził naszego Citroëna Xsara i, gdyby nie problemy z silnikiem mógłby mnie pokonać. To bardzo zdradliwe wydarzenie. Trzeba mocno się skoncentrować. Wystarczy kilka centymetrów żeby przegrać. Popełnisz błąd, dostaniesz karę i to może być koniec. Co roku Gymkhanę oglądają miliony ludzi i nigdy nie mogę się jej doczekać. Jest intensywnie, ale jednocześnie jest dużo zabawy.

Dla szefa Hooniganów, Kena Blocka, będzie to piąty przystanek na jego trasie Cossie World Tour. W Warszawie zaprezentuje swojego Forda Escort RS Cosworth WRC a.k.a “Cossie V2”.

Świętowanie dziesiątej edycji w Warszawie będzie super. Mamy najszybszy i najbardziej skomplikowany tor w serii. Nie mogę się doczekać jak zobaczę to na żywo, powiedział Ken. Wspaniale było patrzeć jak Gymkhana GRiD rozwija się przez ostatnie 10 lat. Cała ekipa w Monster Energy w świetny sposób rozwinęła te zawody w Europie i RPA. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Zawsze marzyłem żeby dotrzeć z Gymkhaną do szerokiej publiki. GRiD właśnie to robi.

Na liście kierowców są także takie nazwiska jak międzynarodowy mistrz driftu, który wygrał kategorię RWD w zeszłym roku - Daigo Saito, wschodząca gwiazda - Oliver Solberg, mistrz FIA Cross Country - Kuba Przygoński, sensacja sceny driftingowej z Rosji - Arkady Tsaregorodtsev, czterokrotny zwycięzca GRiD - Luke Woodham, fiński kierowca rallycrossowy - Riku Tahko, kierowca driftingowy - Steve Baggsy Biagioni, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych - Krzysztof Hołowczyc oraz wielu innych. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje