Gymkhana Grid 2019. Zbliża się 10. edycja imprezy palenia gumy!

Gymkhana Grid 2019. Zbliża się 10. edycja imprezy palenia gumy!

12 sierpnia 2019
Czy jesteście gotowi na Gymkhanę GRiD? Mamy nadzieję, że tak, bo GRiD wciska gaz do dechy i będzie bić rekordy. To będzie 10. edycja imprezy palenia gumy. Rekordowy tor oraz rosnąca liczba występujących kierowców sprawi, że będzie to najszybsza i najgłośniejsza edycja w historii.

Po raz pierwszy seria przyjeżdża do tej części Europy i będzie niszczyć bieżniki w Polsce. W nowym miejscu, na terenie Ptak Warsaw Expo, powstanie największy i najbardziej skomplikowany tor w historii Gymkhany. 

Nawiązując do torów z poprzednich lat i serii filmów Gymkhana Kena Blocka, na trasie znajdą się przeszkody testujące zarówno kierowców, jak i samochody do ich granic możliwości. 

W dwóch kategoriach, RWD (auta z napędem na tylną oś) i AWD (auta z napędem na obie osi), rywalizować będzie ponad 50. kierowców. Wśród nich znajdują się wielokrotni mistrzowie świata FIA, legendy driftu, kierowcy offroadowi, wyścigowi i amatorzy – wszyscy będą walczyć o najlepszy czas na specjalnie zaprojektowanym torze. 

Gdyby to nie wystarczyło to tegoroczna Gymkhana będzie szczególna jeszcze z dwóch powodów. Dla Pettera Solberga, trzykrotnego mistrza świata FIA i zwycięzcy kategorii AWD w 2016 roku, będzie to jeden z ostatnich występów na jego pożegnalnej trasie.  

To zdecydowanie jedna z najfajniejszych imprez motorsportowych. Ken Block i Monster Energy wykonali kawał dobrej roboty pokazując tę stronę driftu ludziom, tłumaczy Petter. Wygrałem tu raz, a w zeszłym roku prawie mi się udało, ale Johan [Kristoffersson] mnie pokonał. Mojemu synowi Oliverowi też niemało brakowało żeby ze mną wygrać. W zeszłym roku w RPA prowadził naszego Citroëna Xsara i, gdyby nie problemy z silnikiem mógłby mnie pokonać. To bardzo zdradliwe wydarzenie. Trzeba mocno się skoncentrować. Wystarczy kilka centymetrów żeby przegrać. Popełnisz błąd, dostaniesz karę i to może być koniec. Co roku Gymkhanę oglądają miliony ludzi i nigdy nie mogę się jej doczekać. Jest intensywnie, ale jednocześnie jest dużo zabawy.

Dla szefa Hooniganów, Kena Blocka, będzie to piąty przystanek na jego trasie Cossie World Tour. W Warszawie zaprezentuje swojego Forda Escort RS Cosworth WRC a.k.a “Cossie V2”.

Świętowanie dziesiątej edycji w Warszawie będzie super. Mamy najszybszy i najbardziej skomplikowany tor w serii. Nie mogę się doczekać jak zobaczę to na żywo, powiedział Ken. Wspaniale było patrzeć jak Gymkhana GRiD rozwija się przez ostatnie 10 lat. Cała ekipa w Monster Energy w świetny sposób rozwinęła te zawody w Europie i RPA. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Zawsze marzyłem żeby dotrzeć z Gymkhaną do szerokiej publiki. GRiD właśnie to robi.

Na liście kierowców są także takie nazwiska jak międzynarodowy mistrz driftu, który wygrał kategorię RWD w zeszłym roku - Daigo Saito, wschodząca gwiazda - Oliver Solberg, mistrz FIA Cross Country - Kuba Przygoński, sensacja sceny driftingowej z Rosji - Arkady Tsaregorodtsev, czterokrotny zwycięzca GRiD - Luke Woodham, fiński kierowca rallycrossowy - Riku Tahko, kierowca driftingowy - Steve Baggsy Biagioni, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych - Krzysztof Hołowczyc oraz wielu innych. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!