Gwiazdy na starcie III edycji Rajdu Polski Kobiet

24 maja 2013
23 czerwca, czyli pierwszego dnia kalendarzowego lata rozpocznie się III edycja samochodowego Rajdu Polski Kobiet. Celem imprezy jest walka z chorobami nowotworowymi u kobiet i promowanie wykonywania badań profilaktycznych. Podobnie jak w ubiegłych latach, inicjatywę wspierają gwiazdy i znani sportowcy. Motocaina ma przyjemność patronować temu wydarzeniu.

Twarzami tegorocznego Rajdu Polski Kobiet są Jagna Marczułajtis-Walczak i Wojtek Chuchała, a na starcie staną także Megumi Osugi Stepien, Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Ilona Adamska, Karolina Lampel – Czapka, Magda Modra, Kamila Rejman, Anna Jabłońka, Maciej Wisławski, Łukasz Byśkiniewicz, Mateusz Korobacz. Kilka znanych pań ma potwierdzić swój udział do końca maja.

Jagna Marczułajtis-Walczak
fot. materiały prasowe

Tegoroczna edycja wypełniona jest po brzegi atrakcjami. Ruszamy w sobotni poranek w samym sercu stolicy (ul. Karowa), by spędzić cały dzień na rajdowych zmaganiach. Trasa biegnie przez Warszawę i okoliczne miejscowości m.in. Skierniewice, Nowe Miasto, Starą Wieś, Piekło, Niebo, Chlewiska, Czersk i została ułożona w ten sposób, by każda załoga w bezpieczny sposób mogła ją przejechać i nauczyć się nowych technik prowadzenia auta. Pierwszy dzień Rajdu zakończymy uroczystą kolacją w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO w Starej Wsi, gdzie na uczestniczki czeka wiele niespodzianek. Drugi dzień Rajdu to kolejne odcinki rajdowe i uroczyste zakończenie na ul. Karowej. Podczas tych emocjonujących dni nie zabraknie także pokazów jazdy kierowców rajdowych – Wojtka Chuchały, Kamila Butruka oraz Maćka Wisławskiego.

Olga Bończyk
fot. materiały prasowe

Nie zapominamy o głównym celu jaki nam przyświeca – badaniach profilaktycznych. Uczestniczki oraz każda Kobieta, która zgłosi się w dn. 22-23 czerwca do Szpitala MSWiA w Warszawie przy ul. Wołoskiej 137 oraz do  Centrum Onkologii w Warszawie ul. Roentgena 5 - będzie mogła wziąć udział w badaniach USG tarczycy, mierzeniu poziomu glukozy we krwi, mierzeniu ciśnienia, pomiarze wagi ciała, a także wykonać cytologię i mammografię. W dwóch pierwszych imprezach ogółem wzięło udział 128 Pań, przejechaliśmy rajdowo 574 km i wykonaliśmy podczas rajdów, a także pikników medycznych na terenie kraju w 2011 r.: 141 cytologii, 411 mammografii, 124 osoby oddało krew, w tym 28 osób zapisano do rejestru niespokrewnionych dawców szpiku; w 2012 r.: 286 cytologii, 518 mammografii, 41 osób oddało krew, w tym 25 osób  zapisano do rejestru niespokrewnionych dawców szpiku.

Lista zgłoszeń załóg zostanie oficjalnie zamknięta 8 czerwca, ale już teraz jest wypełniona niemal w całości. Wśród uczestniczek tegorocznej edycji nie brakuje debiutantek, jak i pań, które startowały w poprzednich edycjach imprezy. Swoją obecnością zaszczycą nas nie tylko gwiazdy, celebryci i znani sportowcy, ale również przedstawicielki Ambasady Japonii, która aktywnie wspiera III Rajd Polski Kobiet.

Plan III Rajdu Polski Kobiet:

I. Dzień 22. 06.2013r

Godz. 09:00        Warszawa ul. Karowa                    Start Rajdu

Godz. 09.15        Most Siekierkowski                       Próba sprawnościowa

Godz. 09.45        Szpital MSWiA                                  Badania

Godz. 10.30        Centrum Onkologii                         Badania

Godz. 12.45        Skierniewice                                     Próba sprawnościowa

Godz. 14.30        Nowe Miasto                                   Lunch, elementy Szkolenia z techniki jazdy – prowadzą instruktorzy Szkoły Jazdy Subaru

Próba sprawnościowa

„Grand Prix Subaru”

Godz. 19.00        DoJo Stara Wieś                              Próba terenowa

Meta I Etapu

Godz. 21.00        DoJo Stara Wieś                              Uroczysta Kolacja

I etap Rajdu to ok 300km trasy

II. Dzień 23. 06.2013r

Godz. 09.00        DoJo Stara Wieś                               Sesja zdjęciowa załóg

Godz. 09.30        DoJo Stara Wieś                              Start do II Etapu

Godz. 10.30        Piekło – Niebo                                 Zadanie

Godz. 11.20        Chlewiska                                          Muzeum

Godz. 13.50        Czersk                                                 Zamek

Godz. 15.00        Warszawa, Karowa                        Meta Rajdu

Godz. 16.00        Warszawa, karowa                         Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

II Etap Rajdu to ok 250km trasy

 

Więcej informacji: rajd-polski-kobiet.pl oraz facebook.com/RajdPolskiKobiet.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!