Roksana Ćwik

Gwiazdorska obsada ekipy telewizyjnej W Series – serii wyścigowej dla kobiet

W pierwszy weekend maja odbyła się pierwsza runda kobiecej serii wyścigów samochodów jednomiejscowych W Series. Kto był częścią angielskojęzycznej transmisji telewizyjnej?

Głównym komentatorem była Claire Cottingham, mająca w tej roli duże doświadczenie. Pracowała m.in. przy realizacji transmisji Formuły 1 dla radia BBC jako reporterka z alei serwisowej. Obok niej w budce komentatorskiej zasiadł były kierowca Formuły 1 David Coulthard. Podczas wybranych rund będą wspierać ich zapraszani goście, których nazwiska póki co pozostają nieznane.

Prezenterką oraz „twarzą” serii jest Lee McKenzie, która również wiele lat spędziła w padoku F1. Pracowała m.in. dla stacji Channel 4, która będzie odpowiedzialna również za realizację telewizyjną W Series. McKenzie niemal całkowicie zrezygnowała ze swojej roli w transmisjach F1, w przeciwieństwie do Teda Kravitza, który będzie łączył swoje obowiązki w W Series z tymi w F1. Kravitz jest znany przede wszystkim ze swoich obserwacji na temat kierowców i zespołów, dlatego jego rolą będzie relacjonowanie wydarzeń z alei serwisowej.

„Wszyscy w W Series cieszymy się z zakontraktowania tak znakomitego zespołu telewizyjnego” – skomentowała szefowa serii Catherine Bond Muir.

„Coulthard to znane nazwisko, zwycięzca 13-stu wyścigów Formuły 1, a także wspaniały współkomentator, dzielący się swoim doświadczeniem w uczący oraz interesujący sposób. Jest również szefem panelu ekspertów W Series”.

„Lee to wspaniała prezenterka – inteligentna i zagłębiająca się w temat, ale jednocześnie przyjazna i przystępna dla widzów. Ted jest legendą – na swój jedyny w swoim rodzaju sposób potrafi opisać i wyjaśnić technologię oraz taktykę w wyścigach w sposób możliwy do przetrawienia przez normalnego fana. Jesteśmy zachwyceni tym, że W Series oraz Channel 4 pozwolą większej grupie widzów usłyszeć komentarz Claire, która wspaniale opowiada historię”.

„Podsumowując, to wspaniały zespół i szczególnie cieszy nas, że na kluczowych pozycjach znajduje się tak wiele kobiet, a kolejne już czekają”.

Sezon 2019 W Series wystartował na torze Hockenheim, przy okazji tegorocznej inauguracji serii DTM. W stawce 18 uczestniczek znalazła się jedna Polka – Gosia Rdest. Jak jej poszło przeczytasz tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze