GreenWay Polska oddaje do użytku sześć nowych stacji ładowania przy autostradzie A4!

Tuż przed Świętami GreenWay Polska oddaje do użytku pierwszą z 6 stacji szybkiego ładowania w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4.

To efekt umowy podpisanej z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad pod koniec czerwca br. Kolejna stacja przy A4 zostanie uruchomiona w pierwszej połowie stycznia. Każda stacja ma po 2 punkty ładowania.

Łącznie w sześciu lokalizacjach znajdzie się sześć stacji szybkiego ładowania (DC). Będą to stacje Delta 50, umożliwiające ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie, wyposażone w przewody CHAdeMO i CCS (ładowanie DC) i przewód Typ 2 (ładowanie AC).

Użytkownicy samochodów elektrycznych oczekują stacji ładowania w kluczowych dla nich lokalizacjach, a takimi są Miejsca Obsługi Podróżnych, czyli MOP-y – powiedział Rafał Czyżewski, z GreenWay Polska. – Umowa podpisana w GDDKiA pozwoliła nam na zbudowanie kolejnych naszych stacji m.in. przy autostradzie A4. Dzięki temu kierowcy będą mogli wygodniej przemierzać dłuższe trasy.

Jako pierwsza, 21 grudnia, uruchomiona została stacja znajdująca się na MOP-ie Jankowice Wielkie przy autostradzie A4 (odcinek Katowice – Wrocław, w kierunku Wrocławia). Kolejną stacją, która zostanie uruchomiona to MOP Proboszczowice (odcinek A4, odcinek Katowice-Wrocław, w kierunku Wrocławia) jest już wybudowana i czeka na uruchomienie, co ma nastąpić w pierwszej połowie stycznia.

Jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku planowane jest zbudowanie 2 kolejnych stacji przy drodze ekspresowej S8, na odcinku Łodź-Wrocław: MOP Dąbrowa Wielka (w kierunku Łodzi) oraz MOP Chojny (w kierunku Wrocławia) oraz 2 kolejnych stacji przy autostradzie A4, na odcinku Katowice-Wrocław: MOP Krajków Południe oraz MOP Przysiecz (obie w kierunku Katowic).

Wszystkie stacje włączone do sieci będą widoczne na mapie w Portalu Kierowcy na stronie www.greenwaypolska.pl oraz w aplikacji GreenWay PL.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze